Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Krótko o lutym (2022)

2022 2 f32 wystawa

Choć jak zawsze krótki, luty zapowiada się u nas wyjątkowo imponująco. Miesiąc rozpoczynamy VI Dniami Kultury Żydowskiej, o których więcej przeczytacie tutaj. Tegoroczne święto historii i kultury żydowskiej odbędzie się w dniach od 1 do 13 lutego. Zaraz po nich rozpoczniemy akcję dla dzieci spędzających w mieście zimową przerwę w nauce – Ferie z Książką. W tym roku akcja przebiega pod hasłem Książkowa Rajza. Na warsztaty artystyczno-literackie, seanse czytelnicze, gry i spotkania literackie (także online) zapraszają wybrane filie naszej Biblioteki. Które? O tym przeczytacie tu.

W najkrótszym miesiącu roku odbędą się u nas również dwa spotkania autorskie. W Filii nr 26 w Murckach gościć będziemy pisarkę Monikę Michalik, autorkę powieści obyczajowych Bądź moim marzeniem, Zaczekaj na mnie, Nie zapomnę o tobie i Odnajdę cię. W Filii nr 25 na Osiedlu Tysiąclecia odbędzie się spotkanie z Łukaszem Łebkiem, na co dzień weterynarzem i blogerem (Nie zadzieraj z weterynarzem), a teraz również autorem książki Co gryzie weterynarza. Na spotkanie zapraszamy, oczywiście, nie tylko właścicieli zwierząt ;-)

 

Jeśli jesteście ciekawi, czy w lutym odbędzie się u nas prelekcja z cyklu Czytelnicy-podróżnicy, spieszymy z informacją, że tak. Gościem Filii nr 16 z Bogucic będzie Anna Grzelak, która opowie o codzienności na Czarnym Lądzie, a dokładniej – Senegalu.

Prezentować będziemy również kilka wystaw, dla dorosłych i dla dzieci, a informację o nich znajdziecie w kalendarium – zajrzyjcie koniecznie.

Na zakończenie, jak zawsze, przypominamy o bibliotecznym newsletterze. Od lutego zachodzą zmiany – informację wysyłać będziemy raz w miesiącu, na jego początku. Będzie to newsletter trochę obszerniejszy i bogatszy o informacje z całego miesiąca. Naprawdę warto się zapisać!

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok