Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Koniec roku z Biblioteką (2021)

2021 12 f14 alicja bordowicz

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami. W ostatnim miesiącu w kalendarzu szykujemy dla Was świetne spotkania, abyście mile wspominali spędzony w Bibliotece czas ;-)

A gości będziemy mieć znakomitych, odwiedzą nas: Marcin Pilis, autor wstrząsającej „Ciszy w Pogrance” (bardzo polecamy lekturę), działacz na rzecz ochrony przyrody i autor książek przyrodniczych Jacek Karczewski, badacz dziejów rodów śląskiej arystokracji dr Arkadiusz Kuzio-Podrucki, pisarki Aleksandra Stupera i Paulina Hendel (ta ostatnia odwiedzi nas online).
W ramach cyklu Nie-zwykli spotkamy się z Michałem Majchrzakiem – głuchoniewidomym biegaczem i maratończykiem, a prelegentami Wielokulturowego Śląska będą Teresa i Jabbar Koubaisy z Ligi Muzułmańskiej w RP oraz Centrum Kultury i Dialogu w Katowicach. Gościć będziemy również pasjonatów, którzy o swoich pasjach opowiedzą – wspinacz wielkościanowy i laureat Polskiego Złotego Czekana Marek Raganowicz, posiadacz ogromnej kolekcji „Nivealiów” i znawca dziejów tej legendarnej marki – Wojciech Mszyca oraz muzyk i wokalista Michał Czachowski, który zabierze nas w niezwykłą muzyczną podróż do Indii oraz Andaluzji. Swoją muzyką oczarują nas również akordeoniści Marcin Stolarczyk i Adam Buczek z Akoprojekt oraz skrzypek Oskar Radwański

 

Dla dzieci szykujemy zimowo-mikołajkowe przedstawienia teatralne. Specjalnie dla najmłodszych gościć będziemy, aż trzykrotnie, Teatr Gabi Art. Na niezapomniane zimowe przedstawienia zapraszają Filie nr 16, 26 oraz 28.

A na koniec mamy informację dla miłośników literatury z działu Silesiana: podczas grudniowego kiermaszu Złap bakcyla na czytanie! wyprzedawać będziemy właśnie Silesianę, której bogaty zbiór zgromadziliśmy. Kiermasz odbędzie się jak zawsze w pierwszą sobotę miesiąca, a więc 4 grudnia (Barbórka!), w godz. 9.00-14.00 w Filii nr 14 na Osiedlu Tysiąclecia. Warto zabrać ze sobą przepastną torbę ;-)

Przypominamy o możliwości zasubskrybowania bibliotecznego newsletteru, dzięki któremu będziecie na bieżąco z tym kto, co, kiedy i gdzie u nas ;-)

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok