2021 11 30 f11 wielokulturowy

Powoli zbliża się listopad, bogaty w spotkania – głównie autorskie, podróżnicze. Jeśli jesteście ciekawi, kogo zaprosiliśmy do naszych filii z myślą o Was, czytajcie dalej ;)

Filia nr 3 z Załęża przyzwyczaiła nas już do tego, że między jej półkami dużo się dzieje. Nie inaczej będzie teraz. Gośćmi załęskiej biblioteki będą znakomici pisarze dla dorosłych Bartosz Szczygielski(Nie chcesz wiedzieć, Winni jesteśmy wszyscy), Jakub Ćwiek(Drelich. Prosto w splot), Piotr Milewski(Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji, Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej); podróżnik Robert Gondek (W drodze na najwyższe szczyty Afryki) oraz wokalistki Katka Kotecka i Joanna Możdżan. Z myślą o dzieciach przybędą do Załęża Teatr Trip z przedstawieniem Pan Antenka i Srebrny Kubraczek, aktorka Śląskiego Teatru Lalki i Aktora ATENEUM Katarzyna Prudło oraz pisarze – Adam Faber (cykl Krew Ferów), Zofia Staniszewska (Zagadka jaskini), Agata Romaniuk (cykl książek Kocia szajka) i Barbara Gawryluk (Teraz tu jest nasz dom).

W innych naszych bibliotekach również interesująco, czytajcie dalej!

 

Bohaterami cyklu Nie-zwykli w Filii nr 1 będą zdobywcy Korony Maratonów – Piotr Borgulat i Jakub Krupa, a gościem Wielokulturowego Śląska w Filii nr 11 – Dinara Ismailova-Karacsony, pełniąca funkcję Radcy Konsulatu Honorowego Kazachstanu w Katowicach.
W Filii nr 25 na Os. Tysiąclecia gościć będziemy pisarza Macieja Marcisza (Taśmy rodzinne, promocja najnowszej książki Książka o przyjaźni), pisarkę Agatę Romaniuk (Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu) oraz przyrodnika Jacka Karczewskiego (Noc sów. Opowieści z lasu, Jej wysokość gęś. Opowieści o ptakach), a po sąsiedzku – w Filii nr 14 – odbędzie się koncert pieśni legionowych i patriotycznych w wykonaniu zespołu AccorDuo Silesia. Nieco dalej, w Bogucicach, Filia nr 16 organizuje dwa spotkania podróżnicze: o Seszelach, zielonych, górzystych, zniewalających! opowie dobrze już wielu z Was znany Przemysław Wiktorczyk AKA Antek w podróży; natomiast o tym, jak wygląda samochodowa wyprawa przez Bałkany dowiecie się od Doroty i Mateusza Józefów z bloga Przygodnik podróżniczy. W tej samej filii odbędzie się również prelekcja sierż. sztab. Agnieszki Krzysztofik z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, podczas której policjantka przestrzeże seniorów przed niebezpieczeństwami czyhającymi na nich w przestrzeni publicznej. W szopienickiej Filii nr 19 odbędzie się spotkanie autorskie z Gabrielą Kańtor, autorką opowieści o Joannie Gryzik – Śląski Kopciuszek, a w „dwunastce” na Os. Witosa, w ramach cyklu Zdrowie w Bibliotece, pielęgniarka Joanna Sobieszczuk wyjaśni na czym polega dobra opieka nad pacjentami z ranami przewlekłymi.

Na zakończenie warto wspomnieć o kiermaszach książek antykwarycznych. W Filii nr 14 na Os. Tysiąclecia odbędzie się on 6 listopada (sobota) w godz. od 9.00 do 14.00, natomiast w Filii nr 32 na Ligocie 8 listopada (poniedziałek) w godzinach od 8.00 do 19.00. W tej samej filii, w drugą i czwartą środę miesiąca odbędą się spotkania z cyklu 3B. Bajtel – Bajka – Biblioteka, dla dzieci w wieku od 0 do 3 r.ż. i ich rodziców.

Niewykluczone, że do powyższych spotkań i koncertów dojdą kolejne ;) Aby informacji o żadnym nie przegapić, zaglądajcie co jakiś czas do naszego kalendarium i nasz profil na Facebooku, gdzie na bieżąco informujemy o tym, co się u nas dzieje. A dzieje się bardzo dużo, jak widać ;) Do zobaczenia!