2021 10 29 f12 bieniek Serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników na październikowe spotkania w naszej Bibliotece. W pierwszej kolejności chcemy zwrócić Waszą uwagę na III Festiwal Góry-Literatura-Biblioteka, którego program dostępny jest tutaj. Gościć będziemy znakomite nazwiska, ale nie tylko festiwalem nasza biblioteka żyje w październiku. Kogo zaprosiliśmy?

Odwiedzą nas ludzie pióra – Katarzyna Droga, Magdalena Majcher, Ewa Bauer, Igor Jarek i Judyta Sosna, Wojciech Widłak, Emilia Kiereś, Piotr Socha, Wojciech Grajkowski, Boguś Janiszewski oraz Justyna Suchecka; podróżnik Mieczysław „Hajer” Bieniek, malarka Varsha Rajput i opowiadacz baśni Mateusz Świstak.

Dla dzieci z Załęża (ale nie tylko dla nich!) aktorzy Teatru Trip przygotują przedstawienie Na tropie zaginionej opowieści, a miłośnicy planszówek, ci w każdym wieku, będą mogli wziąć udział w Kameralnych Wieczorach Gier Planszowych w Murckach. Rodziców najmłodszych dzieci na pewno zainteresuje powrót spotkań z cyklu 3B. Bajtel – Bajka – Biblioteka w Filii nr 32. Trochę starszych, choć wciąż niedorosłych czytelników, zapraszamy z kolei na warsztaty w ramach Kreatywnej Biblioteki w Filii nr 17. Aleksandra Kmiecik wyjaśni, czym jest domowy recykling i jak można dać drugie życie ulubionej koszulce.

Seniorów zachęcamy do wzięcia udziału w pokazach sfilmowanego spektaklu Hermenegilda Ko, w którym wystąpili znakomici aktorzy z Teatru Bez Sceny. Pokazy odbędą się w Filiach nr 14, 32, 28, 12, 6, 26, 11, 3, 36, 16, 19, i 27. Po projekcjach w Filiach nr 11 i 19 odbędzie się spotkanie z przedstawicielem policji, który przestrzeże seniorów przed czyhającymi na nich zagrożeniami ze strony oszustów. Harmonogram dostępny jest w kalendarium. Również do seniorów skierowane jest spotkanie z Lidią Machaj, poświęcone budowaniu odporności w okresie jesienno-zimowym. Spotkanie to odbędzie się w Filii nr 25 na Osiedlu Tysiąclecia.

Na zakończenie warto wspomnieć o początku. Początku miesiąca :) W sobotę 2 października, w godzinach od 9 do 14, odbędzie się w Filii nr 14 na Osiedlu Tysiąclecia kiermasz książek. Jak zawsze, książki z naszego antykwariatu będzie można nabyć za bezcen – tylko 2 zł za sztukę, więc warto przyjść i sprawdzić, co oferujemy. Na pewno nie wyjdziecie z pustymi rękoma :)

Chcesz być na bieżąco? Subskrybuj newsletter!