2021 10 fglb zbiorczy
Z ogromną przyjemnością zapraszamy do udziału w III Festiwalu Góry-Literatura-Biblioteka organizowanym przez naszą Bibliotekę, a któremu patronuje magazyn Taternik – najstarsze polskie czasopismo sportowe. W tym roku festiwal odbywa się w dniach 4-22 października, po raz kolejny gościć będziemy pasjonatów gór – sportowców, podróżników, ludzi pióra i nauki.

W tej edycji spotkamy się z Mirosławem Bienieckim –  twórcą Biegu Rzeźnika – blisko 80-kilometrowej trasy biegowej w Bieszczadach; Leszkiem Naziemcem – specjalistą w zimowym pływaniu; Dariuszem Sobczakiem – dwukrotnym wicemistrzem Polski w paranarciarstwie alpejskim. Odwiedzą nas również himalaista i uczestnik Zimowej Narodowej Wyprawy na K2 w 2018 roku – Jarosław Botor; autor przewodnika turystycznego Główny Szlak Beskidzki Leszek Piekło; podróżnik Mieczysław „Hajer” Bieniek, pisarka Irena Małysa (przeczytajcie przed spotkaniem jej świetną powieść W cieniu Babiej Góry) Piotr Głowacki z Klubu Wysokogórskiego w Katowicach oraz dr Michał Sobala, przewodnik beskidzki.

 

Festiwalowi towarzyszą wystawy, do obejrzenia których również gorąco zachęcamy. W Filii nr 11 prezentujemy fotografie Malkolma Maćkowiaka Dolomity; w Filii nr 16 zdjęcia Kaukazu, autorstwa Przemysława Wiktorczyka, znanego jako Antek w podróży; natomiast w Filii nr 30 – zdjęcia Beskidu Śląskiego i Żywieckiego, autorstwa naszego gościa, dr. Michała Sobali.

Udział we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny, obowiązują jednak wejściówki (informacji o liczbie wejściówek udzielają pracownicy filii, w których odbywa się dane wydarzenie). Uczestnicy zobowiązani są do dezynfekcji rąk po wejściu do lokalu, utrzymywania bezpiecznej odległości od innych osób oraz noszenia maseczki zakrywającej zarówno usta, jak i nos.

Zapraszamy!