• Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

VIII edycja Budżetu Obywatelskiego - znane wyniki

2021 bo plakat um

Szanowni Państwo,

znane są już wyniki głosowania. Serdecznie dziękujemy za wszystkie oddane na biblioteczne projekty głosy. Po raz kolejny pokazaliście, że jesteście nie tylko czytelnikami, ale i przyjaciółmi naszej biblioteki. Bardzo, bardzo dziękujemy!

Lista wyników znajduje się pod linkiem. Oznaczone na zielono projekty otrzymały zielone światło do realizacji.

----

W połowie sierpnia br. poznaliśmy listę zweryfikowanych pozytywnie projektów złożonych w VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Spośród 254 przekazanych do głosowania projektów, aż 32 związane są z naszą Biblioteką. To głównie wnioski o zakup nowości wydawniczych, w tym także gier, dofinansowanie spotkań autorskich i imprez, doposażenie wybranych filii. Już wielokrotnie przekonaliśmy się wszyscy, iż oddane przez Państwa na Bibliotekę głosy znacznie poprawiają jakość oferowanych przez nas usług. Kto korzysta z naszych zbiorów, na pewno docenia możliwość wypożyczenia najnowszych tytułów zarówno książkowych, jak i audiobooków czy coraz liczniejszych w ofercie gier planszowych.

Poniżej prezentujemy listę wszystkich wniosków złożonych w Budżecie Obywatelskim z myślą o naszej Bibliotece. Prosimy o zapoznanie się z nimi. Jeśli uznają Państwo, że zasługujemy na oddanie głosu, będziemy ogromnie wdzięczni. Za każdy przyznany nam punkt! To dzięki Państwu możemy w dalszym ciągu poszerzać księgozbiór, organizować spotkania autorskie, warsztaty dla dzieci…

Przypominamy, że głosowanie rozpoczyna się 6 i potrwa do 19 września. Głosować może każdy mieszkaniec Katowic z nadanym numerem PESEL. Głosowanie odbywa się w Internecie, na stronie www.bo.katowice.eu, a do dyspozycji mają Państwo łącznie 6 punktów – do przyznania po 3 na projekty miejskie i 3 na lokalne. Można dokonać wyboru jednego projektu (lokalnego i miejskiego), przyznając mu maksymalną liczbę punktów (3), można również wybrać dwa projekty, rozdzielając punktację na 1 i 2 punkty lub wybrać trzy projekty i każdemu przyznać po jednym punkcie.

Oddać głosy można na zadania z dowolnie wybranej przez siebie jednostki pomocniczej, co oznacza, że mieszkaniec Osiedla Tysiąclecia nie musi głosować tylko na projekty lokalne z Os. Tysiąclecia – może zagłosować np. na projekt z Giszowca.

Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu i dziękujemy za każdy punkt oddany na naszą Bibliotekę!

Lista projektów:

Projekty miejskie:|closed

M/16/VIII
Zakup nowości wydawniczych - książek i audiobooków dla Filii 35 Obcojęzycznej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach
Filia nr 35, ul. Słowackiego 20, Katowice-Śródmieście
12 000 zł

M/30/VIII
"Zaczytani w katowickich parkach". Montaż biblioteczek plenerowych w katowickich parkach - Budnioka, Bogucickim, Zadole, Kościuszki, Olimpijczyków, 3 Stawy wraz z zakupem do nich książek.
Biblioteczki usytuowane w miejscach często uczęszczanych, np. w pobliżu placów zabaw, ławek w następujących Parkach Budnioka, Bogucickim, Zadole, Kościuszki, Olimpijczyków, 3 Stawy
60 940 zł