2021 09 15 f26 adrian bednarek

Czytelników spragnionych spotkań na żywo z radością informujemy, że już mogą zapisać w kalendarzach kilka ważnych nazwisk i dat, ponieważ nadchodzące tygodnie obfitować będą w świetne wydarzenia. Gościć bowiem będziemy w naszej Bibliotece najpoczytniejszych pisarzy, doskonałych artystów, odważnych podróżników i inne osobistości.

Filia nr 3 z Załęża zaprosi do siebie czytelników wielokrotnie w najbliższych tygodniach.
Pierwszym z gości będzie Jakub Małecki, jeden z najpopularniejszych w Polsce pisarzy. Spotkanie odbędzie się 25 sierpnia o 16.30. Następnego dnia, o godz. 16.00, odbędzie się koncert Piosenka jest dobra na wszystko w wykonaniu Adama Żaaka, dyplomowanego aktora scen muzycznych. We wrześniu znów spotkamy się z popularnym polskim autorem, tym razem „kryminalistą” – Robertem Małeckim. Spotkanie z pisarzem odbędzie się 24 września, o godz. 17.00, a my porozmawiamy o najnowszej powieści autora, której premiera zaplanowana jest na ostatni dzień września.

Ale to nie wszystkie spotkania planowane w załęskiej Bibliotece. Z radością zapraszamy dzieci już 12 sierpnia (godz. 10.30) na Baśniową Szkołę Rysunku z Mateuszem Świstakiem, bajarzem i opowiadaczem. Spotkania dla amatorów baśni odbędą się również w Filii nr 14 na Osiedlu Tysiąclecia (18 sierpnia, godz. 11.30) oraz w Filii nr 28 na Podlesiu (10, 17, 24 sierpnia o godz. 11.30).
Kolejne spotkania dla młodych czytelników odbędą się w Filii nr 3 we wrześniu, a naszymi gośćmi będą:
- pisarka Małgorzata Strękowska-Zaremba (spotkanie Pani Król, prowadzone na podstawie komiksu Królewskie życie królów. 16 września, godz. 10.00)
- Albert Kwiatkowski - iranista, tłumacz i współtprowadzący tradycyjny turecki teatr cieni Karagoz, wpisany na listę UNESCO (spotkanie Bah bah. Iran dla dociekliwych; 22 września, godz. 11.00. Tego samego dnia, o godz. 17.00, odbędzie się w Filii nr 1 w Śródmieściu drugie spotkanie z Albertem Kwiatkowskim, również poświęcone Iranowi, a kierowane do dorosłych)
- pisarka Anna Czerwińska-Rydel (warsztaty Zdobyć koronę. Opowieść o Jerzym Kukuczce; 23 września, godz. 10.00)
- ilustrator Daniel de Latour (warsztaty wokół książki Justyny Bednarek Babcocha, zilustrowanej przez Daniela de Latour; 28 września, godz. 10.00).

Wszystkie spotkania i warsztaty organizowane w Filii nr 3 w Załężu odbywają się dzięki dofinansowaniu pochodzącemu z projektu Centrum Społecznościowe Nasze Załęże – etap II.

A kiedy jeszcze zapraszamy do siebie? Od 6 do 9 września, dzień po dniu, odbędą się kolejne warte uwagi spotkania dla dorosłych . Pierwsze z nich w Filii nr 16 w Bogucicach, w której gościć będziemy podróżnika Przemysława Wiktorczyka. Znany pod blogowym pseudonimem Antek w podróży, Wiktorczyk zabierze nas do niedalekiej, ale egzotycznej Gruzji, którą nazywa perłą Kaukazu. Początek spotkania o godz. 17.00. Nazajutrz (7 września) spotykamy się w Filii nr 11 na Koszutce, której gośćmi będą Barbara Zygmańska i Piotr Fuglewicz, autorzy książki Spacerownik po Katowicach. Śródmieście, część północna. Spotkanie, poświęcone pracy nad przewodnikiem, poprzedzone będzie spacerem z autorami po Koszutce. Spacer rozpocznie się o godz. 15.30, spotkanie natomiast o godz. 17.00.

Z kolei 8 września, o godz. 17.00 spotkamy się z Kają Kosowską, niewidomą pianistką z Fundacji Transgresja. Róbmy swoje będzie pierwszym od kilku miesięcy spotkaniem w ramach cyklu Nie-zwykli, oczywiście w Filii nr 1 w Śródmieściu, tak jak to bywało do tej pory.

Na zakończenie obfitującego w spotkania tygodnia, 9 września, gościem Filii nr 12 na Osiedlu Witosa będzie historyk i znawca dziejów Śląska – Dariusz Zalega. Spotkanie poświęcone będzie najnowszej jego książce Bez pana i plebana. 111 gawęd z ludowej historii Śląska. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17.00.

Zachęcamy do regularnego zaglądania na naszą stronę, gdyż na bieżąco będziemy informować o kolejnych szykowanych przez nas w najbliższym czasie wydarzeniach. Udział we wszystkich jest bezpłatny, jednak ze względu na limity miejsc obowiązują wejściówki. Będzie można je odbierać w filiach organizujących spotkania od ok. 2 tygodni przed danym spotkaniem. Prosimy pamiętać o tym, że w zamkniętych pomieszczeniach nadal obowiązuje nakaz zasłaniania maseczką ust i nosa.

Przypominamy o możliwości importu na urządzenia mobilne kalendarza Google oraz  zachęcamy do subskrypcji bibliotecznego newslettera.