Plakat promujący

Wiecie czym jest limeryk?  To krótki, pięciowersowy wierszyk o zabarwieniu humorystycznym, w którym groteska i nonsens są bardzo pożądane. Jego budowa jest ściśle określona, ale bardzo łatwa do przyswojenia – wystarczy przeczytać kilka limeryków, by zrozumieć ich dynamikę.

Jeśli jesteście ciekawi, przeczytajcie kilka limeryków autorstwa Wisławy Szymborskiej:

 

Raz Mozarta bawiącego w Pradze
obsypały z kominka sadze.
Fakt, że potem, w ciągu pół godziny,
wymorusał aż cztery hrabiny,
jakoś uszedł biografów uwadze.

---

Pewien rybak na Gwadelupie
utrzymywał, że to bardzo głupie
znać do wyspy tylko jeden rym
i w szalupie popisywać się nim
przy biskupie lub w grupie przy zupie.

---
Stary sklerotyk, rybak z Helu,
nagle zakochał się w Fidelu.
Do Kuby go pędziła chuć -
ale gdy tylko wsiadł na łódź,
zapomniał, w jakim płynie celu.

Złapaliście ten rytm? ;-) To może chcielibyście spróbować swoich sił i stworzycie własny limeryk? Nie dość, że to świetna zabawa, to w dodatku Wasza twórczość może zostać nagrodzona, bo, uwaga, ogłaszamy konkurs Limeryki na wakacjach!

Napiszcie limeryk, w którym zawrzecie nazwę wakacyjnej miejscowości, z Polski lub zagranicy. Prześlijcie go nam na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie od 10 lipca do 28 sierpnia. Może to właśnie Wasz wierszyk skradnie serca jurorów i zdobędziecie jedną z nagród widocznych na zdjęciu? Zawalczcie o świetne książki i zestawy bibliotecznych gadżetów!

Nagrody

NagrodyNagrody

Konkurs rozstrzygniemy 30 sierpnia br., a nagrodzimy autorów trzech najciekawszych limeryków. Z laureatami skontaktujemy się mailowo i zaprosimy na wręczenie nagród, które odbędzie się w trakcie Narodowego Czytania Moralności Pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej w sobotę, 4 września, w Ogrodzie S(ł)ów przy Filii nr 14 (ul. Piastów 20, Os. Tysiąclecia).

Przed przystąpieniem do konkursu należy zapoznać się z jego regulaminem.

Wszystkim uczestnikom życzymy wspaniałej zabawy i powodzenia!

Regulamin konkursu