Tajemnice Archeo

Organizator Turnieju:
ul. S. Kossutha 11

Patronaty:
Patronem Honorowym Turnieju jest Agnieszka Stelmaszyk, autorka cyklu powieściowego Kroniki Archeo.
Patronem Turnieju oraz fundatorem nagród jest Wydawnictwo Zielona Sowa.

Uczestnicy:

Uczniowie klas 4-6 z katowickich szkół, będący czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Katowicach, zorganizowani w trzyosobowe zespoły.

Cele Turnieju:

• Popularyzacja czytelnictwa dzieci i młodzieży.
• Rozwijanie wyobraźni poprzez lekturę książek z gatunku powieści przygodowej.
• Rozbudzanie motywacji do czytania.
• Doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem.
• Kształcenie spostrzegawczości i umiejętności zapamiętywania.
• Rozwijanie umiejętności pracy w grupie.

Temat:

Tematyka pytań turniejowych dotyczyć będzie dwóch pierwszych tomów cyklu Kroniki Archeo
Agnieszki Stelmaszyk, czyli książek o tytułach Tajemnica Klejnotu Neferetiti i Skarb Atlantów.

Zasady ogólne Turnieju:
Uczniowie biorą udział w Turnieju w trzyosobowych zespołach. W zmaganiach mogą uczestniczyć maksymalnie trzy zespoły, tj.: dziewięcioro przedstawicieli danej szkoły.
Zgłoszenia zespołów do Turnieju należy przesyłać w terminie od 1 marca do 30 kwietnia 2016 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
O udziale w Turnieju decyduje kolejność zgłoszeń; liczba zespołów jest ograniczona.
Zgłoszenie powinno zawierać: imiona i nazwiska uczestników, klasę i szkołę, którą reprezentują, dane kontaktowe nauczyciela.
Turniej odbędzie się 3 czerwca 2016 r., o godz. 10:00, w Filii nr 14 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach (ul. Piastów 20, Osiedle Tysiąclecia), a w czasie jego trwania zespoły będą rozwiązywać zadania oraz odpowiadać na pytania związane z treścią książek Tajemnica Klejnotu Neferetiti i Skarb Atlantów Agnieszki Stelmaszyk.
Poprawne odpowiedzi będą punktowane. Odpowiedzi i rozwiązania zadań będą oceniane przez jury powołane przez Organizatora.
Ostateczne decyzje związane z punktacją podejmuje jury Turnieju.

Nagrody:

Trzy zwycięskie zespoły otrzymają nagrody. W przypadku powtarzającej się punktacji Organizator zorganizuję dogrywkę wyłaniającą zespoły zajmujące I, II i III miejsce.
Nagrodami są książki oraz gadżety promocyjne Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach.
Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Zielona Sowa Sp. z o.o., 00-807 Warszawa, Al. Jerozolimskie 96 oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach.
Wartość nagród nie przekracza 760 zł.
Nagrody będą wręczone w dniu rozegrania Turnieju, to jest 3 czerwca 2016 r.

Terminy:
Miejsce i termin rozegrania Turnieju:
Filia nr 14, Piastów 20, Katowice – Os. Tysiąclecia
3.06.2016 r., godz. 10:00

Informacje dodatkowe:
Organizator informuje, że dane laureatów Turnieju (imię i nazwisko, szkoła) wraz ze zdjęciami z przebiegu Turnieju zostaną opublikowane w materiałach bibliotecznych oraz na stronie internetowej Biblioteki i innych mediach społecznościowych.

Dane kontaktowe organizatora:
ul. S. Kossutha 11