Inicjatywa Lokalna to przedsięwzięcie tworzone przez mieszkańców Katowic, we współpracy z Miastem Katowice, a jegoSówka ideą jest realizacja zadań publicznych na rzecz naszej miejskiej społeczności. W tym roku odbywa się już dziewiąta edycja, w ramach której zrealizowanych zostanie 61 projektów spośród 96 zgłoszonych przez mieszkańców (podobnie odbywa się Budżet Obywatelski).

Spośród pozytywnie zaopiniowanych pomysłów, sześć zrealizowanych zostanie na rzecz naszej instytucji. Serdecznie dziękujemy wszystkim wnioskodawcom, którzy pamiętają o nas i każdego roku zgłaszają Bibliotekę do Inicjatywy Lokalnej, aktywnie angażując się później w realizację projektów.

Poniżej znajduje się lista wniosków, które otrzymały zielone światło do realizacji w tym roku:

Filia nr 3: BookBox/książki z pudełka – Dofinansowanie zakupu nowości wydawniczych (2 tys. zł)

Filia nr 18: Zakup nowości wydawniczych dla Filii nr 18 (2 tys. zł)

Filia nr 27: Dofinansowanie zakupu nowości wydawniczych (2 tys. zł)

Filia nr 20: Zaczytaj się w Dąbrówce. Zakup nowości książkowych do Filii nr 20 (2 tys. zł)

Filia nr 3: Integracyjne warsztaty graficzne dla seniorów i młodzieży (4 tys. zł)

Filia nr 26: Bajkowe wakacje w Mieście Ogrodów (4 tys. zł)

Nie możemy doczekać się realizacji projektów, raz jeszcze serdecznie dziękujemy za pamięć o nas.

Do zobaczenia w Bibliotece!