dwanascie

Dwanaście sugestii dla wytrawnych Czytelników. Skusicie się? Czytajcie i tagujcie #CzytajDlaOdmiany a w grudniu, gdy już ukończycie wyzwanie nagrodzimy najaktywniejszych Czytelników.

W każdej chwili możecie sięgnąć do wyzwania czytelniczego, a na bibliotecznym fanpage’u w postach z czeleńdżem dzielcie się swoimi opiniami o książkach, które czytacie.

Dwanaście Miesięcy z Biblioteką - wersja tekstowa

Styczeń: wróć do ulubionej książki swojego dzieciństwa.

Luty: przeczytaj trzy książki ze "śniegiem" w tytule, nie ograniczaj się do prostych wyborów.

Marzec: przeczytaj książkę, której główną "bohaterką" jest księgarnia.

Kwiecień: odkryj nieznane oblicze miłości.

Maj: wybierz książkę, której grzbiet liczy więcej niż 220 mm

Czerwiec: zajrzyj na bibliotecznego bloga i przeczytaj jedną z polecanych tam książek.

Lipiec: sięgnij po literaturę drogi i "wędrowny" reportaż.

Sierpień: odwiedź, dzięki powieści, jedno z miast: Wiedeń, Sarajewo lub Budapeszt.

Wrzesień: wybierz się w podróż do Azji i zachwyć książkami wydawnictwa Tajfuny.

Październik: przeczytaj głośno 3 wiersze o jesieni.

Listopad: przeczytaj, nieodkrytą jeszcze przez siebie, książkę Stanisława Lema.

Grudzień: napisz krótką recenzję książki, którą przeczytałeś w ramach Wyzwania, a która zrobiła na Tobie największe wrażenie.