Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Katowicka Srebrna Książka dla Seniorów

srebrna ksiazka plakat

 

W sierpniu ubiegłego roku Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach uruchomiła usługę „Katowicka Srebrna Książka dla Seniora”. Ideą jej jest umożliwienie kontaktu z kulturą czytelnikom, którzy nie mają możliwości osobiście stawić się w bibliotece – seniorom oraz osobom z niepełnosprawnościami. Książki dostarczane są do domów na zamówienie, bezpłatnie, specjalnie oznakowanym „książkobusem”. 

 

Srebrna Książka to literacki stały kontakt ze światem, choć na co dzień osoby z niej korzystające nie wychodzą na zewnątrz. Od początku akcji, tj. od 10 sierpnia 2020 r. dostarczyliśmy już blisko 8 tysięcy książek i audiobooków, składając blisko tysiąc wizyt u czytelników! Nasz biblioteczny „książkobus”, prowadzony przez Sławomira Hordejuka, przejechał w tym czasie ponad 2400 km.

 

W nowym roku nie zwalniamy tempa; planujemy dotrzeć do jeszcze większej rzeszy czytelników, którzy nie mogą nas odwiedzić, a bardzo chcą korzystać z bibliotecznej oferty. Jesteśmy do usług! Srebrna Książka cały czas funkcjonuje, bibliotekarze czekają pod telefonami na zamówienia. Regulamin korzystania z usługi dostępny jest na naszej stronie internetowej, informacji udzielamy także pod numerem telefonu 502 28 88 28, od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 14.00.

 

Katowicka Srebrna Książka dla Seniorów realizowana jest we współpracy z Miastem Katowice.

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok