czytaj 500

Drodzy Czytelnicy, tęskniliśmy za Wami przez ten miesiąc, kiedy musieliśmy zamknąć bibliotekę. Wiemy, że Wy za nami również tęskniliście. Mamy dobrą wiadomość – znów możemy otworzyć filie i zaprosić Was do nas - otwieramy się od 30 listopada 2020 r. :)

Wprawdzie nie możemy organizować spotkań na żywo, ani udostępniać komputerów, ale znów będziecie mogli swobodnie wybierać książki i audiobooki, które wypożyczycie do domu. W dalszym ciągu obowiązuje pełny reżim sanitarny, pilnujcie więc, by mieć dokładnie zasłonięte usta i nos, a po przekroczeniu progu biblioteki zdezynfekujcie ręce. Trzymajcie dystans, słuchajcie poleceń bibliotekarzy i pamiętajcie, że w innym miejscu książki zwracamy, a w innym wypożyczamy. Wszystko jest oznakowane, po prostu zwracajcie uwagę na to, by nie mieszać książek (audiobooków) wypożyczanych ze zwracanymi. Ma to związek z obowiązkową kwarantanną zwrotów.

 

Wchodząc do biblioteki zwróćcie uwagę na informację o maksymalnej liczbie czytelników mogących przebywać jednocześnie w danej filii. Ze względu na wprowadzony limit – 1 osoba na 15 m2 – być może będziecie musieli zaczekać, aż inny czytelnik zakończy swoją wizytę.

Pamiętajcie, że to od nas wszystkich zależy, czy będziemy mogli Was u siebie gościć. Dbajmy o siebie i innych.
Do zobaczenia! :)