2020 12 f26 konkurs plastyczny ver 2

Za nami listopad, kolejny miesiąc, kiedy ze względu na pandemię musieliśmy zamknąć nasze filie. Nie poddajemy się jednak, cały czas staramy się urozmaicać Wasz czas wolny i organizujemy spotkania, m.in. autorskie i podróżnicze, a także warsztaty. Nie możemy Was zaprosić do udziału w nich w naszych filiach, ale nie ma tego złego… - zapraszamy przed ekrany! Wprawdzie spotkania online nie mają tej atmosfery co spotkania twarzą w twarz, ale mają jedną, niezaprzeczalną zaletę – możecie wrócić do nich w każdej chwili, a obejrzeć je mogą ludzie na całym świecie :)

Rozpędzeni w listopadzie, w grudniu nie zwalniamy tempa. Już teraz możemy powiedzieć, że wśród zaproszonych przez nas gości na spotkania online, będą m.in. „kryminaliści” Robert Małecki i Wojciech Chmielarz, Marcin Kącki - autor książek "Oświęcim, Czarna zima", "Białystok. Biała siła, czarna pamięć", a także autorki powieści obyczajowych Malwina Ferenz i Edyta Świętek. Specjalnie dla naszych czytelników krótki wykład o najważniejszym posiłku dnia – śniadaniu – wygłosi dietetyczka Emilia Skrzypek. Dowiecie się, dlaczego nie warto pomijać porannego co nieco, i co zjeść, by mieć energię na resztę dnia.

Dzieci zapraszamy na Czytanie na ekranie – dobrze wszystkim znane wtorkowe Czytanie na dywanie przeniesione do Internetu, a także na przedstawienie „Podarunek Królowej Gór” przygotowane przez Teatr Bajkowe Skarbki Śląska.

Grudzień zawsze był w naszej Bibliotece czasem świątecznych warsztatów i spotkań. Nie inaczej jest w tym roku, choć formuła trochę się zmieniła (online, oczywiście). Na świąteczne warsztaty artystyczne zapraszają dzieci aktorzy Teatru Trip oraz Pracownia Artystyczne Działania; ta druga organizuje zajęcia dwukrotnie – również dla dorosłych. W ramach świątecznej niespodzianki, prowadzona przez Filię nr 17 Kreatywna Biblioteka odbędzie się w grudniu aż trzy razy – pod czujnym okiem Ewy Soski tworzyć będziemy piękne anioły, a Anita Dranka-Surzyn nauczy nas malować na szkle zimowe pejzaże. Z kolei bibliotekarki podpowiedzą dzieciom, jak przyozdobić styropianowe bombki, które można wręczyć jako prezent gwiazdkowy.

Pomimo wspomnianych zmian, cały czas odbywają się spotkania klubów dyskusyjnych, m.in. klubu dla dorosłych Porozmawiajmy o książkach, działającego przy Filii nr 13. Jeśli brakuje Wam rozmów o literaturze, napiszcie maila na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. a dowiecie się „co, gdzie i jak” – na jakich zasadach spotykają się teraz klubowicze. Mamy też coś dla młodzieży – Filia nr 3 prowadzi „tajną” grupę facebookową dla młodych czytelników. Jeśli chcecie dołączyć do grona miłośników książek lub potrzebujecie małej pomocy w nauce, napiszcie do F3 na FB i zapytajcie o tajemniczo brzmiący „Wyższy Poziom”… Ta sama filia prowadzi również studenckie dyskusje o książkach, głównie tych z nurtu young adult. Więcej informacji otrzymacie kontaktując się z dziewczynami.

To nie wszystko, co odbywa się u nas w grudniu. Ale trudno byłoby wszystko opisać :) Zaglądajcie na naszą stronę, na profil główny Biblioteki na FB i na profile poszczególnych filii. Pamiętajcie o Instagramie, gdzie codziennie prezentujemy inne książki z naszego księgozbioru – to więcej niż pewne, że traficie na coś dla siebie ;) I koniecznie zapiszcie się do naszego newslettera, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście. Będziecie na bieżąco ze wszystkim, co się u nas dzieje. Info wysyłamy dwa razy w miesiącu, nie musicie się więc obawiać o zapchanie skrzynki.

I pamiętajcie, że jeśli otrzymamy zgodę na ponowne otwarcie filii, niezależnie od tego czy będziecie mieli dostęp do półek czy wypożyczanie będzie tylko „przy okienku”, koniecznie dezynfekujcie ręce po przekroczeniu progu biblioteki i zasłaniajcie usta i nos. Bezpieczeństwo Wasze i nasze jest teraz priorytetem.

Do zobaczenia!