Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Listopad w Bibliotece (2020)

2020 11 10 f30 online

Planowany przez nas pierwotnie listopad obfitował w spotkania, głównie autorskie. Chcieliśmy nadrobić te kilkumiesięczne zaległości spowodowane obostrzeniami „koronawirusowymi”, bo wiedzieliśmy, jak tęsknicie za tymi spotkaniami. Nim się jednak spostrzegliśmy, obostrzenia i problemy wróciły i znów musimy modyfikować plany… Nie ma jednak tego złego! Zaproszeni przez nas goście gośćmi będą nadal, tylko wirtualnie. To oznacza, że niestety nie zobaczycie ich na żywo, ale za to nie obowiązują nas limity miejsc i relacje ze spotkań pójdą w świat ;) Zamiast na przykład dziesięciu osób, w spotkaniach udział wezmą setki czytelników – i w ten optymistyczny sposób na to patrzmy, okej? :)

Sytuacja zmienia się dynamicznie, nierzadko wręcz z dnia na dzień, dlatego prosimy abyście regularnie zaglądali na naszą stronę (kalendarium) i profil na Facebooku – to właśnie tam, z prędkością światła, przekazujemy Wam aktualne informacje o spotkaniach. Aby jednak nie przedłużać nerwowej atmosfery, możemy Wam powiedzieć, że wśród planowanych spotkań (online lub na żywo) są takie gorące nazwiska: Mariusz Czubaj, Jakub Ćwiek, Anna Kańtoch, Jakub Małecki, Stasia Budzisz czy Alek Rogoziński. Naszymi gośćmi będą również Piotr Strzeżysz, autor książki Zaistnienia. Magiczna opowieść o rowerowej podróży z Patagonii na Alaskę, Zbigniew Rokita, autor reportażu Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku; Marcin Kącki opowie o najnowszej swojej książce Oświęcim. Czarna Zima a Barbara Szmatloch i Józef Krzyk o wspólnie napisanej Korfanty. Silna bestia.

 

Nie zapominajcie oczywiście o tym, że wolny dostęp do półek nadal jest możliwy. Nie wiemy jak długo, więc korzystajcie – bez Was, buszujących między regałami, jest w Bibliotece smutno… Przypominamy, że możecie wypożyczać także gry planszowe – zajrzyjcie do katalogu, mamy sporo fajnych tytułów. A już nade wszystko zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera – w końcu dobrze być na bieżąco.

Zdrowia!

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok