ojce i dziatki plakat

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki to największa w Polsce impreza promująca czytelnictwo wśród dzieci. Jest nam niezwykle miło być partnerem II edycji festiwalu, którego Ambasadorem jest w tym roku Józef Wilkoń – malarz i ilustrator. Plakat jego autorstwa jest również oficjalnym plakatem tegorocznego festiwalu. W ramach przedsięwzięcia naszą Bibliotekę odwiedzą znamienici Goście – pisarze książek dla dzieci i ilustratorzy; będziemy również prezentować cztery, niezwykle piękne, wystawy ilustracji.

Uwaga! Aktualizacja z dn. 30 października:
Ze względu na postępującą pandemię, Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki odbędzie się w całości online. Dodatkowe informacje poniżej.

Wystawy prezentowane w naszych filiach:

Mama, Quentin Gréban– wystawa ilustracji z książki

Kto Ty jesteś? dwugłos artystów i dzieci o Niepodległości

Filia nr 32, ul. Grzyśki 12 A. Obie wystawy czynne od 26 października do 4 grudnia 2020 r. (Z powodu tymczasowego zamknięcia Filii nr 32, nie ma obecnie możliwości oglądania wystawy)

Kotki, liski, tygryski… czytam o wszystkim! – wystawa ilustracji Józefa Wilkonia z książki Pierwsze czytanki dla…

Filia nr 14, ul. Piastów 20. Wystawa czynna od 10 listopada do 10 grudnia 2020 r.

Światy Innocentiego. Ilustracje z książek Kopciuszek, Pinokio, Czerwony Kapturek

Filia nr 14, ul. Piastów 20. Wystawa czynna od 26 października do 4 grudnia 2020 r.

Zwiedzanie wystaw jest bezpłatne, obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

Wydarzenia, planowane pierwotnie w naszej Bibliotece oraz kilku innych katowickich instytucjach, kultury odbędą się w formie online. Zapraszamy do zapoznania się z programem na oficjalnej stronie Festiwalu, wśród gości znamienite nazwiska: Barbara Gawryluk, Michał Rusinek, Basia Flores, Renata Piątkowska, Grzegorz Kasdepke, Joanna Olech, Marcin Bruchnalski, Marcin Szczygielski, Przemysław Liput, Jarosław Mikołajewski, Tomasz Broda, Joanna Rusinek i Rafał Kosik.