Plakat promujący

We wrześniu powoli zaczęliśmy wracać do organizacji spotkań i warsztatów w naszej Bibliotece. W październiku nie zwalniamy tempa, choć w dalszym ciągu obowiązują limity miejsc, więc jeśli chcecie wziąć udział w spotkaniu musicie pamiętać o wejściówkach.

By dowiedzieć się, co szykujemy w październiku, czytajcie dalej.

Miesiąc rozpoczynamy warsztatami dla dzieci i rodziców z Mateuszem Świstakiem w Filii nr 20 – Spotkanie z opowieścią – opowieści stąd; oraz spotkaniem z cyklu Wielokulturowy Śląsk w Filii nr 11, której gościem będzie Olga Żebracka – aktywistka mniejszości Białoruskiej na Górnym Śląsku. W poniedziałek, 5 października, w Filii nr 10 odbędzie się kameralne spotkanie z pisarką Magdaleną Majcher. Udział w nim może wziąć maksymalnie pięć osób, ale nie martwcie się – autorka, pod koniec miesiąca, będzie również gościem Filii nr 26, więc nie wszystko stracone! Filia nr 14 zaprasza na dwa spotkania autorskie – z Patrycją Dołowy, autorką książki Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu oraz z Ałbeną Grabowską – autorką sagi Stulecie winnych i książki Doktor Bogumił. Z kolei Filia nr 11 zaprasza na spotkanie z autorem książki Puste krzesła. Historie Żydów ze Śląska Leszkiem Jodlińskim. Marta Matyszczak, autorka kryminałów z humorem z serii „Kryminał pod psem”, spotka się z czytelnikami w Filii nr 16, z kolei Małgorzata i Michał Kuźmińscy będą do Waszej dyspozycji podczas spotkania online, którego relację pokażemy na profilu FB Filii nr 28. Również online odbędzie się prelekcja Anny Marii Stelmach, dietetyczki klinicznej. Relacja „Prawidłowe odżywianie warunkiem lepszego życia” – na profilu FB Filii nr 20.

Filia nr 1 powraca z cyklami Zdrowie w Bibliotece oraz Nie-Zwykli. Gościem pierwszego będzie dobrze nam już znana Lidia Machaj, która opowie o tym, jak z właściciela mózgu stać się jego użytkownikiem (fantastyczny temat!); natomiast drugiego – mówczyni motywacyjna Aneta Skrzypek, znana jako Jednooka Wojowniczka.  Miłośników wypraw na dwóch kółkach zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu z Szymonem Żoczkiem, który w Filii nr 20 wyjaśni czym jest GSB Pamir Bike Challange, czyli wyprawa rowerowa przez Główny Szlak Beskidzki. Mieczysław „Hajer” Bieniek opowie w Filii nr 12 o tym, jak podróżował po Indiach gdy rozwinęła się pandemia, a kilka dni później, w tej samej bibliotece, Karolina Jóźwiak zapozna Was z wolontariatem misyjnym w Brazylii. Z kolei pisarka Agnieszka Jeż opowie o swym dorobku literackim, porozmawiamy również o jej, bardzo dobrze przyjętym, debiucie kryminalnym - książce Szaniec.
Czytelników Filii nr 30 zapraszamy z kolei na prelekcję ojca i syna - Piotra W. Cholewy i Michała Cholewy - którzy opowiedzą o tym, co się dzieje, gdy filmowi geniusze robią głupie rzeczy...

Miłośników muzyki na żywo zapraszamy do Filii nr 32 na koncert pieśni miłosnych w wykonaniu Grzegorza Płonki, który uraczy nas również opowieściami o literaturze.

To tylko część wydarzeń, które odbędą się w naszej Bibliotece w październiku – pozostałe poznacie zaglądając do naszego kalendarium. Pamiętajcie, że kalendarz można importować na swój smartfon, dzięki czemu będziecie na bieżąco. Zachęcamy również do subskrybowania bibliotecznego newslettera, który wysyłamy dwa razy w miesiącu. Zawsze jest w nim coś ciekawego, dla każdego, więc warto dołączyć :)

Ps. Przypominamy, że do udziału w spotkaniach uprawnia posiadanie bezpłatnych wejściówek – do odbioru w filiach organizujących, na dwa tygodnie przed wydarzeniem. Uczestników obowiązuje zachowanie bezpiecznych odległości oraz nakaz zasłaniania nosa i ust.