narodowe czytaniev ver 2

Serdecznie zapraszamy czytelników do wzięcia udziału w dziewiątej edycji Narodowego Czytania, którego tegoroczną lekturą jest jeden z najbardziej znanych dramatów Juliusza Słowackiego – Balladyna.

Wydarzenie, pod patronatem Pary Prezydenckiej, odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach po raz pierwszy w formie online. Nie rezygnujemy jednak z interakcji z naszymi Czytelnikami! Zachęcamy Was do aktywnego udziału w Narodowym Czytaniu – wybierzcie fragment dramatu Słowackiego, który szczególnie się Wam podoba i nagrajcie krótki, maksymalnie dwuminutowy, filmik w którym czytacie, solo lub z podziałem na role. Przyślijcie filmik (w formie linku lub WeTransferem) do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., do 2 września. Niech w czytaniu ogranicza Was tylko wyobraźnia! (i wspomniany limit czasu ;) ).

Narodowe Czytanie, które odbywa się w całej Polsce 5 września, rozpoczynamy w naszej Bibliotece już 1 września. Zachęcamy do codziennego zaglądania na naszą stronę, profil na Facebooku oraz kanał na YouTube, gdzie publikować będziemy materiały nawiązujące do idei wydarzenia. Obejrzycie m.in. wystawę przybliżającą sylwetkę Juliusza Słowackiego, zapoznacie się z listą książek polecanych młodszym czytelnikom w ramach Czytelni pod Sówką – Bibliotecznej Poradni Książkowej, przeczytacie Jednodniówkę – wydanie specjalne bibliotecznej gazety. Z kolei nagrania czytania fragmentów, przygotowane przez Was – Czytelników, a także pracowników Biblioteki oraz zaproszonych przez nas gości będziecie mogli oglądać już w sobotę, 5 września w godz. od 9.00 do 18.00. Będą z nami również aktorzy Teatru Gry i Ludzie, którzy zaprezentują dwukrotnie piętnastominutowe czytania performatywne, z rozbudowaną warstwą wizualną i muzyczną. Zaglądajcie na FB i YT, nie możecie tego przegapić!

Wystawa - Juliusz Słowacki - online

*kliknij w dowolną planszę by przejśc do prezentacji wystawy

Potyczki językowe - polecajki książkowe dla niedorosłych

jezykowe potyczki