czytaj legalnie

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach przyłączyła się do akcji Czytaj legalnie i pozwól legalnie czytać innym, zainicjowanej przez popularną blogerkę książkową Domi Czyta. W ciągu zaledwie kilku dni od rozpoczęcia akcji, przyłączyło się do niej wielu blogerów, pisarzy, wydawców, bibliotek oraz wszystkich innych osób związanych w jakikolwiek sposób z literaturą.

Ideą akcji Czytaj legalnie i pozwól legalnie czytać innym jest uświadomienie czytelnikom, jak ważne jest korzystanie z książek, ebooków czy audiobooków pochodzących z legalnych źródeł. Dużo mówi się o procederze nielegalnego pobierania i udostępniania w sieci filmów czy muzyki, niewiele jednak o literaturze. Domi Czyta postanowiła położyć temu kres i zwrócić uwagę czytelników na to, iż korzystanie z nieoficjalnych źródeł jest nie tylko łamaniem prawa, ale i okradaniem autorów.

Cieszymy się z powstania tak dobrej inicjatywy, tym bardziej, iż jej pomysłodawczyni jest naszą stałą, wieloletnią czytelniczką :) Więcej informacji o akcji przeczytacie na blogu prowadzonym przez Domi Czyta.

Pamiętajcie, że w Bibliotece zawsze korzystacie z dzieł kultury legalnie - czy to czytając książki, ebooki czy słuchając audiobooków. Przypominamy, iż możecie u nas korzystać również, bezpłatnie (!), z zasobów cyfrowej wypożyczalni Legimi.
Z nami czytacie, szanując autorów i ich pracę!