Atrium Mur Beton
Jak zapewne niektórzy wiedzą, mieszcząca się w Załężu Filia nr 3 naszej Biblioteki, ma swoje własne patio, oddane do dyspozycji Czytelników. Przyjemne miejsce do spędzania czasu z książką w pogodne, ciepłe dni – czytelnia pod chmurką, i to dosłownie – od teraz jest jeszcze przyjemniejsze! Wszystko dzięki programowi grantowemu „Tu Mieszkam, Tu Zmieniam”  Fundacji Santander Bank Polska. Otrzymaliśmy, w ramach wspomnianego programu, dofinansowanie do rewitalizacji naszego patio, które idealnie wpisuje się teraz w ideę Zielonego Załęża.

Mnóstwo kwiatów, nowe meble, kolorowe hamaki, miękkie poduszki… Jest nawet malutki hotelik dla owadów, ponieważ i one korzystają z bibliotecznej przestrzeni, nikomu nie przeszkadzając i wykonując swą pożyteczną pracę.

Patio nasze ochrzciliśmy mianem Atrium Mur Beton, a zainspirowało nas hasło z jednego z plakatów Loesje Poland – Na mTu mieszkam tu zmieniamur beton siej kulturę. Jesteśmy dumni, że to właśnie w naszej Bibliotece powstało kolejne przyjazne katowiczanom miejsce, w którym, gdy tylko będą mogli wrócić do Biblioteki, z pewnością zechcą spędzać czas. Kultura i natura współgrają ze sobą idealnie, nie rozdzielajmy ich zatem, a korzystajmy z dobrodziejstw obu.

Z niecierpliwością wyczekujemy chwili, gdy zdjęte zostaną obostrzenia sanitarne związane z korzystaniem z bibliotek, by móc zaprosić naszych Czytelników a także przedstawicieli Fundacji Santander Bank Polska na uroczyste otwarcie Atrium Mur Beton. Informacje o tym wydarzeniu pojawią się na naszej stronie internetowej oraz profilu facebookowym.

Tymczasem zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentującego zmiany, jakie zaszły w atrium - klik!

Atrium - hotelik dla owadów