plakat promujący
Ze względu na bezpieczeństwo Wasze – czytelników, i nasze – pracowników, musieliśmy zmienić formułę spotkań organizowanych w Bibliotece. Zapraszamy wszystkich do śledzenia naszego głównego fanpejdża na Facebooku, profili poszczególnych filii oraz naszego konta na YouTube – to tam odbywają się teraz wszystkie spotkania – spotkania online.

W najbliższym czasie, pod auspicjami Filii nr 3 z Załęża, odbędą się ciekawe wydarzenia online, przygotowane specjalne dla Was. We wtorek, 30 czerwca, będziecie mogli obejrzeć i posłuchać koncertu To nie jest napad! – WolfGang na Wyższym Poziomie. Wystąpi dla Was soulowo-popowy zespół WolfGang, w którym udzielają się niezwykle utalentowane młode kobiety. W tym samym dniu zapraszamy także na wirtualną wycieczkę po wystawie Litera nowa senioratypoTwórczość Seniorów. Starsi mieszkańcy Załęża dali się porwać sztuce i przygotowali niezwykłe dzieła z zastosowaniem m.in. typografii, kolażu, grafiki, które Wy teraz możecie podziwiać nie wychodząc z domu.
A co jeszcze?

Ciekawie zapowiadają się również lipcowe piątki. Już 3 lipca zapraszamy na spotkanie online dla dzieci i dorosłych z Hanią Zieleźnik-Rybak, podróżniczką i autorką bloga HiHa – Podróż za niejeden uśmiech. Spotkanie dotyczyć będzie podróżowania zero waste, co wspaniale wpisuje się w tematykę tegorocznego Lata z Książką „Biblioteka naturalnie”. Tydzień później, 10 lipca, zapraszamy dzieci na wirtualne warsztaty literacko-teatralne, prowadzone przez aktorów Teatru Trip. Teatr ten gościliśmy już nieraz w naszych progach; spektakle i warsztaty zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – nie inaczej będzie zapewne i tym razem. Z kolei 17 lipca odbędą się warsztaty aktywizujące czytanie, które poprowadzi Katarzyna Prudło – autorka książek dla dzieci i aktorka Śląskiego Teatru Lalki i Aktora ATENEUM. Warsztaty prowadzone przez panią Katarzynę to doskonała zabawa, dlatego nie możecie ich przegapić! Ostatni dzień lipca to dzień dla dorosłych. Wszystkich czytelników zapraszamy na wirtualny spacer Śladami historii Załęża. Naszym przewodnikiem będzie historyk i autor publikacji poświęconych Katowicom, pan Michał Bulsa.

Mamy nadzieję, że organizowane przez nas wydarzenia w przestrzeni wirtualnej będą cieszyć się takim samym zainteresowaniem, jak te dotychczasowe – face2face. Nie możemy się jednak doczekać, kiedy znów będziemy mogli gościć Was w naszych filiach, ponieważ bezpośredni kontakt z czytelnikiem to dla bibliotekarza ogromna radość. Tymczasem – pozostajemy na łączach!