czytanie na ekranie
Czytanie na Ekranie to, obok Bajki przez telefon, inicjatywna podjęta przez bibliotekarzy, mająca na celu utrzymanie kontaktu najmłodszych czytelników z kulturą. Pomysł obu akcji zrodził się w czasie, gdy Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach została zamknięta, a kontynuowane są w momencie, gdy filie nie prowadzą dotychczasowych cotygodniowych spotkań z cyklu Czytanie na dywanie.
O ile Bajka przez telefon to możliwość rozmowy dziecka z bibliotekarzem i ich bezpośredniego (choć telefonicznego) kontaktu, o tyle Czytanie na ekranie ma inne zalety - nie tylko słuchamy bajek, ale również widzimy obraz. Dodatkowo, wszystkie filmy Czytania na ekranie nagrywane przez bibliotekarki i bibliotekarzy są dostępne na bibliotecznym kanale Youtube, zatem w każdej chwili można do nich wrócić i raz jeszcze posłuchać niesamowitych i pełnych przygód historii. Co warto podkreślić to fakt, iż niektóre z bajek to teksty autorstwa naszych bibliotekarzy :)
Gorąco zachęcamy dzieci i rodziców do korzystania z pomysłów naszych bibliotekarzy - tęsknimy za dziećmi, którym do tej pory czytaliśmy na żywo, a na pewno i dzieciom brakuje "swoich" pań bibliotekarek. Korzystajmy zatem z dobrodziejstwa Internetu i spotkajmy się przy bajce, choć po obu stronach ekranu.