plakat promujący

Od ponad dziesięciu lat Biblioteka organizuje happening czytelniczy Głośno o książkach. W ten sposób świętujemy z Wami, Drodzy Czytelnicy,  Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Można nas było spotkać pod Muzeum Śląskim, na Rondzie im. Jerzego Ziętka, bibliotecznym Ogrodzie S(ł)ów, jak również na Placu Kwiatowym. W tym roku wspominamy nasze wspólne spotkania z Wami i od razu jest nam milej na sercu. Do zobaczenia w Bibliotece.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich proklamowany został w 1995 roku na 28. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO. Historycznie, idea święta ma swój początek w Katalonii i sięga roku 1930. Data obchodów – 23 kwietnia – związana jest z rocznicą urodzin lub śmierci kilku wielkich pisarzy: Szekspira, Cervantesa, Druona. Tegoroczną Stolicą Książki UNESCO  jest Kuala Lumpur.

Poniżej znajduje się film w formie pokazu slajdów dokumentujący wyderzenie z poprzednich lat (w tle podkład muzyczny).