• Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Lipiec w Bibliotece (2023)

Plakat promującyWakacje to czas, gdy koncentrujemy się głównie na atrakcjach dla dzieci – organizujemy akcję Lato z Książką, zapraszamy najmłodszych na teatrzyki plenerowe i zachęcamy do udziału w zajęciach plastycznych.  O tych wszystkich inicjatywach dowiecie się więcej wchodząc do naszego kalendarium, na podstronę „Dla dzieci”.

Ale wbrew pozorom, nie zapominamy o naszych pełnoletnich Czytelnikach ;-) To dla nich mamy zaproszenie na spotkanie autorskie z Magdaleną Majcher, podczas którego autorka promować będzie swoją najnowszą powieść Po tamtej stronie lustra, a także na spacery historyczne i edukacyjne po Katowicach, o których więcej przeczytacie tutaj. Dla naszych Czytelników, którzy ukończyli 16 rok życia, organizujemy Konkurs na wakacyjnego Lepieja, w którym do wygrania będą świetne biblioteczne nagrody.

Nie rezygnujemy ze spotkań dyskusyjnych klubów czytelniczych – Filie nr 11 i 14 postawiły na integrację i już 17 lipca spotkają się, by wspólnie podyskutować o polecanych na wakacje książkach. Integracja pod chmurką odbędzie się w Ogrodzie S(ł)ów przy Filii nr 14.
Filia nr 30 zaprasza na lipcowe spotkanie swojego Dyskusyjnego Klubu Książki – widzimy się 12 lipca w Bibliotece, a porozmawiamy o książce „Mój mały zwierzaku” Marieke Lucasa Rojnevelda. Jeśli nie jesteście jeszcze członkami klubów, ale chcielibyście do dołączyć, nie ma lepszego momentu! :-)

Filia nr 35 Obcojęzyczna nie ustaje w organizacji spotkań dla miłośników japońskiego madżonga. Najbliższe lekcje odbędą się już 11 i 25 lipca. Zapraszamy osoby, które już się wciągnęły w grę oraz tych, którzy jeszcze nie mieli z nią do czynienia. Z kolei Filia nr 1 zaprasza na warsztaty florystyczne "Słowiańskie wianki", które poprowadzi pani Ewa Woźniak. Warsztaty skierowane są do osób dorosych i seniorów, obowiązują zapisy w filii.

Oczywiście cały czas możecie oglądać prezentowane w naszych filiach wystawy; ich terminy ekspozycji poznacie w kalendarium.

Zachęcamy, jak zawsze, do subskrybowania bibliotecznego newsletteru. Wysyłany pierwszego dnia miesiąca, informuje o najciekawszych wydarzeniach i najistotniejszych zmianach, jakie planujemy. Żaden spam, czysta informacja.