• Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Wojciech Korfanty - śląski Superbohater

Z ogromną radością informujemy, iż nasza Biblioteka otrzymała z Fundacji Lotto dofinansowanie projektu Wojciech Korfanty - śląski Superbohater, w ramach programu "Patroni Roku" 1/2023. Złożony przez nas projekt został pozytywnie zaopiniowany, dzięki czemu otrzymamy na jego realizację ponad 15 tysięcy złotych!

Projekt "Wojciech Korfanty - śląski superBohater" jest nowatorskim pomysłem na tle wielu wydarzeń kulturalnych w mieście. Łączy on w sobie elementy zarówno warsztatowe, regionalne, edukacyjne, jak i żywej lekcji historii. Poprzez spotkania z regionalistami, autorami książek, spacery historyczne i warsztaty chcemy zaakcentować, jak niezwykle ważną postacią był Korfanty nie tylko dla Katowic i Górnego Śląska, ale także dla Polski. Okazją ku temu jest 150. rocznica jego urodzin i to właśnie w rocznicę urodzin Korfantego otrzymaliśmy tę dobrą wiadomość.

Planujemy wiele wydarzeń upamiętniających postać Wojciecha Korfantego, m.in. spacer śladami powstań śląskich, spacer śladami Korfantego, spotkania autorskie, warsztaty dla dzieci, spotkania historyczne, spektakl teatralny czy prezentację wystaw.

O planowanych przez nas wydarzeniach, ich terminach i miejscach realizacji, będziemy informować na naszej stronie internetowej.