Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Kwiecień w Bibliotece (2023)

2023 04 26 f3 warsztaty pszczelarskie

Kwiecień to bardzo literacki miesiąc. Rozpoczyna się najważniejszym czytelniczym świętem dziecięcym – Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci (2 kwietnia), a w przedostatnim tygodniu (23 kwietnia) raczy nas Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. Z okazji pierwszego święta, odbędą się w naszej Bibliotece specjalne edycje Czytania na dywanie – na Popołudnie z baśnią zaprasza Filia nr 25, a Filia nr 16 szykuje literacką zabawę opartą na książce Ezopa pt. ”Żółw i zając”.

Z okazji drugiego czytelniczego święta, trzy tygodnie później, odbędą się spotkania autorskie z Iloną Wiśniewską, autorką popularnych reportaży o dalekiej Północy, a także z Magdaleną Majcher, promującą najnowszą powieść opartą na faktach – „Doktórka od familoków”. Świętowanie nie byłoby pełne bez corocznego happeningu czytelniczego Głośno o książkach! Jak zawsze, to my wychodzimy wtedy do Was, a gdzie i kiedy nas znajdziecie, o tym przeczytacie tutaj.  

Ale kwiecień w naszej Bibliotece, to więcej wydarzeń, na które chcemy Was zaprosić. Już pierwszego dnia miesiąca odbędzie się kiermasz antykwaryczny z cyklu Lotny antykwariat. Po raz pierwszy w historii ulokujemy się w Filii nr 9 w Piotrowicach. To może niewielka przestrzeń, ale obiecujemy, że świetnych książek będziemy mieć mnóstwo! Czekamy na Was od 9 do 14, szykujcie gotówkę ;-)

A kogo będziemy gościć? Odwiedzą nas m.in. pisarkaMagdalena Wala –  autorka powieści „Czas złych snów”, Luděk Vašta – mieszkający w Katowicach tłumacz polsko-czeski, Joanna Kałuska – autorka książki „Załęska Hałda i Osiedle Witosa w Katowicach. Zarys dziejów”. Miłośnik podróży Aleksander Czarnik zaprezentuje zdjęcia z Gruzji, Lidia Machaj przybliży nam słowiańskie wiosenne zwyczaje, a aktorzy Teatru Bez Sceny – Ewa Kutynia i Andrzej Dopierała wystąpią w spektaklu RAJ_WYSPA. I to wszystko jednego miesiąca, w naszej Bibliotece!

Zaglądajcie do kalendarium, zerkajcie na nasze konta na Facebooku i Instagramie. Wypatrujcie nas w przestrzeni miejskiej i, jeśli zobaczycie gdzieś logo Czytaj dla odmiany, podejdźcie się przywitać! To my, zawsze radośni, gdy do nas przychodzicie ;-)

Autor artykułu|closed

Antonina Szymitowska

Dział Metodyki, Analiz i Promocji
Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok