• Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

IV Festiwal Góry – Literatura – Biblioteka /3-27 października 2022/

2022 10 gory literatura biblioteka

Cieszący się ogromną popularnością wśród czytelników, góromaniaków o wielu miłościach: wspinaczek, górskich trekkingów czy spacerów wzdłuż szlaku, ale nade wszystko amatorów spotkań z pasjonatami i ciekawymi ludźmi, Festiwal Góry Literatura – Biblioteka odbędzie się już po raz czwarty!

I tym razem odwiedzą nas wspaniali goście; wśród nich pisarze, podróżnicy, taternicy, himalaiści, badacze, członkowie stowarzyszeń, uczestnicy wypraw wysokogórskich. Czwarta edycja festiwalu rozpocznie się 3 października, ale już w sobotę, dwa dni wcześniej (1.10), na kiermaszu książek antykwarycznych w Filii nr 14 na Osiedlu Tysiąclecia, będzie można zakupić, spośród wielu innych propozycji, literaturę górską.

Spotkania odbędą się w Filiach nr 16, 14, 11, 1, 6, 12, 30 i 25; udział w nich jest bezpłatny. Patronat medialny nad IV Festiwalem Festiwal Góry Literatura – Biblioteka objął Taternik magazyn Polskiego Związku Alpinizmu, partnerem wydarzenia jest Klub Wysokogórski w Katowicach.

Zachęcamy do zapoznania się z programem, jest z czego wybierać ;-)

IV Festiwal Góry-Literatura-Biblioteka - spotkania |closed

Autor artykułu|closed