Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Plenerowe Biblioteczki

NBiblioteczka plenerowa w Parku Zadoleiecierpliwie czekaliśmy na pojawienie się naszych nowych biblioteczek plenerowych. Doczekaliśmy się! Realizacja projektu pani Doroty Malejki-Żywicy Zaczytani w katowickich parkach, zgłoszonego przez nią do ósmej edycji Budżetu Obywatelskiego, dobiegła końca na początku lipca. Dzięki wnioskodawczyni oraz głosom mieszkańców oddanym na projekt, miłośnicy czytania w plenerze oraz bookcrossingu mają do dyspozycji kolejne miejsca na mapie Katowic, w których mogą oddawać się swoim pasjom. Biblioteczek jest sześć; stanęły w najpopularniejszych katowickich parkach: Budnioka, Boguckim, Olimpijczyków, 3 Stawy, Kościuszki oraz Zadole.

Wykonane w stylu industrialnym, nasze biblioteczki nawiązują do górniczej historii Katowic – są miniaturowymi wersjami wież szybów kopalnianych. Projekt wizualny oraz wykonanie są dziełem Pracowni rzeźby i ceramiki Smalart. Piękne, dziękujemy! :-)

Mamy nadzieję, że biblioteczki plenerowe posłużą mieszkańcom i przysłużą się promocji czytelnictwa, zgodnie z hasłem naszej Biblioteki – Czytaj dla odmiany, oraz hasłem ogólnopolskiej akcji, organizowanej przez Fundację Powszechnego Czytania, w której Katowice biorą aktywny udział – Czytanie rządzi ;-)
Zachęcamy do wymiany książkowej, w myśl idei zero waste – zamiast wyrzucać czy niszczyć książki, które już przeczytaliśmy i są nam niepotrzebne, dajmy szansę innym na ich poznanie. Wymieniajmy się, czytajmy, pozwólmy książkom być w ciągłym obiegu!

I dbajmy wszyscy o biblioteczki, bo są nasze wspólne :-)

 

Więcej zdjęć pod linkiem

Autor artykułu|closed


Antonina Szymitowska
Dział Metodyki, Analiz i Promocji
Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach

Biblioteczka plenerowa   Plenerowa biblioteczkaBiblioteczka plenerowaPlenerowa biblioteczka w Parku Boguckim

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok