W styczniu w Bibliotece

Plakat promującyMiejska Biblioteka Publiczna w Katowicach rozpoczyna 2017 rok ciekawymi spotkaniami oraz wystawami. Naszymi gośćmi będą m.in. podróżnicy – Agnieszka Błaszczyk i Paweł Brzenczek, którzy zaprezentują film Way to Bangladesh” i opowiedzą o tym, jak powstawał; himalaista Jarek Durbas przybliży z kolei kulisy swej wyprawy do Nepalu.
Styczniowe spotkanie z cyklu „Wielokulturowy Śląsk” poświęcone będzie Łemkom zamieszkującym Śląsk i inne tereny Polski. O mniejszości etnicznej opowiedzą dr hab. Marek Dziewierski i dr Bożena Pactwa z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Śląskiego.

Gośćmi Biblioteki będą również autorki książek i poradników – Bożena Kropka, dyplomowana dietetyk i promotorka zdrowego żywienia, odpowie na pytanie „Jak skutecznie leczyć dietą?”, natomiast Anna Mularczyk-Meyer, autorka bloga Prostyblog.com, wyjaśni dlaczego dobrze jest wprowadzić w życie minimalizm.

Styczeń w Bibliotece to również ciekawe wystawy – przeniesiemy się m.in. do Czarnobyla, odwiedzimy Amerykę Południową, poznamy mniejszości narodowe i etniczne mieszkające w Polsce.
W nadchodzącym roku kontynuujemy organizację kiermaszu książek antykwarycznych w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Najbliższa okazja nabycia książek w atrakcyjnej cenie już 7 stycznia!

Na biblioteczne półki trafiła kolejna porcja Nowości. Zapraszamy do lektury.

ferie 2017 plakat

Od 16 do 29 stycznia w woj. śląskim trwać będą ferie zimowe. Po raz kolejny Biblioteka organizuje z tej okazji Akcję Ferie z Książką, dla dzieci które zostają w mieście. Tegoroczna Akcja przebiega pod hasłem „W labiryncie straszliwości” i będzie dedykowana grozie i mrocznym historiom.
Szczegółowe informacje – w kalendarium. Zapraszamy!