Charakterystyka zbiorów

CHARAKTERYSTYKA ZBIORÓW

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach gromadzi i udostępnia materiały ze wszystkich dziedzin wiedzy, dla wszystkich grup użytkowników: książki naukowe, popularnonaukowe, literaturę piękną dla dorosłych i dzieci, zbiory specjalne, w tym "książkę mówioną" - sukcesywnie wzbogacane przez zakup nowości.

Książki

Biblioteka gromadzi zbiory ze szczególnym uwzględnieniem:
nauk humanistycznych i społecznych
lektur szkolnych
literatury pięknej klasycznej i współczesnej
wydawnictw informacyjnych
encyklopedii
słowników
kompendiów wiedzy
książek w językach obcych.
Zbiory książkowe liczyły w dniu 31 grudnia 2013 roku 857.780 voluminów.

Czasopisma

Biblioteka oferuje gazety i czasopisma, ze szczególnym uwzględnieniem tych o walorach informacyjnych i poznawczych. Bieżąca prenumerata obejmuje prasę codzienną, tygodniki, czasopisma popularnonaukowe i komputerowe, magazyny ilustrowane oraz czasopisma w językach obcych. Biblioteka nie gromadzi roczników czasopism.
Oferujemy ok. 74 tytułów czasopism.

Audiobooki

Od stycznia 2009 r. Biblioteka ma w swojej ofercie także książki do słuchania na płytach CD w formacie mp3. Najpopularniejsze dzieła literatury dla dzieci i dorosłych czytane przez znanych i lubianych aktorów i lektorów, dostępne są w Filiach nr: 1, 5 Mł, 9, 11, 13, 25, 32 i 35.

Książka mówiona

Odział Książki Mówionej Filii nr 1 przy ul. Ligonia 7 posiada 5.403 tytułów książek z literatury pięknej i popularnonaukowej dla dorosłych i dzieci nagranych na kasety magnetofonowe, na płytach CD oraz w formacie Czytaka.