Sówki słów kilka o książkach

sowa blog

Pracujemy wśród książek, promujemy czytelnictwo i kulturę, dużo czytamy w czasie wolnym. Organizujemy dla Was spotkania autorskie, wystawy, happeningi, warsztaty literacko-artystyczne. Czytamy dzieciom i wpajamy im, od ich najmłodszych lat, przywiązanie i szacunek do książek. Spotykamy się z Wami w naszych filiach i w przestrzeni miasta, a tym spotkaniom zawsze towarzyszy świetna literatura. Ale to dla nas wciąż za mało!

Postanowiliśmy więc rozpocząć pisanie bloga, który będzie miał bardziej prywatny, choć wciąż związany z naszą pracą, charakter. Będziemy pisać dla Was recenzje książek, podzielimy się tajemną wiedzą na temat tego, jacy autorzy są w naszej Bibliotece najchętniej czytani, co jakiś czas wrzucimy relację ze spotkania – żebyście następnym razem nie mieli wątpliwości, że naprawdę warto brać w nich udział.

Pojawią się ciekawostki z „życia biblioteki”, informacje o nowościach, co jakiś czas podzielimy się z Wami naszymi planami na przyszłość – gdzie i kiedy będziemy, z kim i co planujemy robić.

A kto dla Was pisze? Blog tworzą głównie pracownicy Działu Metodyki, Analiz i Promocji – pięcioro moli książkowych. Aktywnie wspiera nas Informatyk – nie mniejszy miłośnik słowa pisanego. Swoimi recenzjami dzielą się również pracownicy filii – ci, którzy wypożyczają Wam książki i na co dzień służą radą „co warto poczytać”. A czytać lubimy my wszyscy, choć każde z nas ma inny gust. I choćby dlatego warto tu zaglądać – by poznać różne punkty widzenia i poszerzać literackie horyzonty ;-)

Bloga znajdziecie w górnym menu po rozwinięciu pozycji Aktualności. Można na bloga wejść także tutaj

Antonina Szymitowska

antonina szymitowskaSkandynawskie mroczne kryminały to Antoniny zdecydowany #1, ale chętnie sięga również po twórczość pióra S. Kinga, M. Bułhakowa, F. Kafki, A. Christie, Ch. Bukowskiego, M. Viewegha, K. Reichs czy książki podróżnicze lub iberoamerykańskie Jak widać, literacki misz-masz, ale bez romansów i literatury „kobiecej”. Lubi czytać po angielsku i hiszpańsku. Lubi też wschodnie sztuki walki, skandynawski black metal, kolorowe sukienki, hablar español z argentyńskim akcentem, upalne lato i spaghetti. Bardzo zaś nie lubi, gdy jej imię zdrabnia się Tosia lub Antosia. Dla wybranych może być Antoninką ;) Od 2004 roku nie je zwierząt, ale nikogo nie namawia do wegetarianizmu. To właśnie spod jej klawiatury wychodzi zdecydowana większość tekstów, które czytacie na naszej stronie.