wydarzenia dla dorosłychwydarzenia dla dzieciwystawy

Lato z Książką - 2017

wydarzenia dla dorosłychwydarzenia dla dzieciwystawy

Ibuk Libra

Bezpłatna czytelnia online dla czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach!

Lubisz nowinki technologiczne? Czytasz na tablecie, czytniku, komórce? Cenisz sobie wygodę i mobilność? Jeśli tak, to mamy coś dla Ciebie!

ibuk logo poziom

Teraz w Bibliotece możesz korzystać z czytelni online!
Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach przystąpiła do Konsorcjum Ibuk Bibliotek Publicznych Województwa Śląskiego. Dzięki temu możemy zaoferować naszym czytelnikom dostęp do publikacji elektronicznych na platformie IBUK Libra.

Poprzez serwis IBUK Libra udostępniamy tylko publikacje elektroniczne. Głównie podręczniki akademickie, publikacje naukowe i popularnonaukowe, nie brakuje jednak pozycji z zakresu literatury pięknej, popularnej i faktu.

Kod aktywacyjny do platformy IBUK Libra może otrzymać każdy czytelnik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach.
Jeśli jeszcze nie jesteś naszym czytelnikiem – zapisz się!
Jeśli korzystasz już z naszych usług, zapytaj o kod dostępu w swojej filii lub napisz e-maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając swoje imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej. Nowe kody dostępne będą od 25 lipca 2016 r.

Jak to działa?

Zakładasz osobiste konto myIBUK. Logujesz się za pośrednictwem aplikacji, podając e-maila oraz własne, unikalne hasło. Możesz to również zrobić przez profil na Facebooku, czy Google. Dzięki otrzymanemu kodowi, możesz korzystać ze zbiorów, które zakupiło Konsorcjum.

IBUK Libra to:

• całodobowy dostęp do wirtualnej czytelni z dowolnego miejsca
  • największy zbiór publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, beletrystycznych
  • szybki podgląd pełnych tekstów
  • spersonalizowana sfera czytania książek w chmurze (osobiste konto myIBUK)
  • zaawansowane narzędzia pracy z tekstem, m.in.: zaznaczanie fragmentów, tworzenie notatek, tagowanie, bezpośrednie powiązanie zagadnień i treści książek ze słownikami i encyklopediami PWN
  • możliwość czytania na urządzeniach mobilnych.

Dlaczego publikacje elektroniczne?

Czytasz gdzie chcesz i kiedy chcesz – na ekranie komputera, czytnika czy telefonu. W domu i w podróży. Potrzebujesz jedynie dostępu do Internetu.

Masz możliwość przewijania i przeszukiwania tekstu, powiększania czcionki, robienia własnych notatek. Książki elektroniczne nie zajmują miejsca w domu, czy w plecaku. Znika problem z przechowywaniem - tworzysz własną wirtualną e-półkę z książkami.

Książki elektroniczne mają globalny zasięg. Są łatwo i szybko dostępne, a ich nakład nigdy się nie wyczerpuje. No i najważniejsze – publikacje elektroniczne są ekologiczne.

Przekonaj się sam!

Katalog książek dostępny pod LINKIEM