wydarzenia dla dorosłychwydarzenia dla dzieciwystawy

wydarzenia dla dorosłychwydarzenia dla dzieciwystawy

Listopad w Bibliotece 2017

plakat promującyJesień, nawet jeśli zdarzają się dni deszczowe i ponure, wcale nie musi być nieprzyjemna.
W naszej Bibliotece robimy wszystko, by umilić Wam coraz dłuższe wieczory. Listopad rozpoczynamy kiermaszem książek antykwarycznych, tradycyjnie w pierwszą sobotę miesiąca
w Filii nr 14. Od tego miesiąca startujemy z drugim kiermaszem – odbywać się będzie w pierwsze poniedziałki w Filii nr 32, w godzinach otwarcia.
W ramach cyklu Wielokulturowy Śląsk odbędzie się spotkanie z dr. hab. Janem Szturcem, poświęcone 500-leciu Reformacji na Śląsku, natomiast z okazji 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości w Filii nr 32 odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Fermata, pod dyrekcją Magdaleny Pilarczyk. W Filii nr 16 odbędzie się natomiast spotkanie muzyczno-poetyckie Tischner po góralsku, z okazji 20. rocznicy wydania Filozofii po góralsku.

Naszymi gośćmi będą również miłośnicy rowerowych wojaży, którzy opowiedzą o dwukółkowych wyprawach na Syberię i Islandię. Dwukrotnie odbędzie się także spotkanie z dobrze już znanymi naszym czytelnikom podróżnikami – Alicją i Januszem Murzynowskimi. Opowiedzą oni o Krymie oraz Florencji, Capri i San Marino.
Seniorów z Bibliotecznego Klubu Seniora (ale nie tylko ich!) zapraszamy na dwa spotkania – ze znakomitą aktorką teatralną i filmową, Anną Seniuk, a także z Przemysławem Garczyńskim – autorem powieści kryminalnej „Kelner” i redaktorem serwisu 3telnik.pl.
Miłośników poezji zapraszamy na wieczór poetycki Krystyny Baran, podczas którego czytać będziemy wiersze z debiutanckiego tomiku „Prześwit”.
Zachęcamy również do wzięcia udziału w spotkaniu z Pawłem Jarońskim – rysownikiem, autorem coraz popularniejszych „jaronizmów” – ilustrowanych gier słownych. Spotkanie towarzyszy wystawie tychże, prezentowanej przez cały miesiąc w Filii nr 30.
W Filii nr 16 natomiast prezentowana będzie wystawa malarstwa Adama Waltera Meisnerowicza „Od abstrakcji do realizmu”, a w Filii nr 14 – W poszukiwaniu pejzażu. Obrazy z lat 2007-2017 autorstwa Agnieszki Januszek.
W listopadzie odbędą się 3. Śląskie Targi Książki i my, tradycyjnie, również bierzemy w nich udział :) Co szykujemy? Oczywiście kiermasz książek antykwarycznych, Czytelnię pod Sówką – przestrzeń twórczego działania ze słowem, odbędą się również warsztaty typograficzno-literackie. Zaprosiliśmy wspaniałych gości – na scenie odbędzie się panel autorski z Waszymi ulubionymi autorkami fantasy - Agnieszką Hałas, Anetą Jadowską, Anną Kańtoch, Magdaleną Kubasiewicz i Martą Kisiel-Małecką. Po spotkaniu, na bibliotecznym stoisku, będzie można spotkać się już osobiście z pisarkami i zdobyć autografy. Naszym gościem będzie również paweł Jaroński. Więcej informacji o naszej obecności na targach – wkrótce.
Zapraszamy!

Sponsorzy w 2017 roku