wydarzenia dla dorosłychwydarzenia dla dzieciwystawy

wydarzenia dla dorosłychwydarzenia dla dzieciwystawy

Październik w Bibliotece 2017

plakat promującyPaździernik to w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach miesiąc obfitujący w wydarzenia.

Rozpoczynamy wernisażem wystawy malarstwa Marii Posłusznej „Dwa światy" oraz spotkaniem ze Śląskiem w tle, którego gośćmi będą publicysta i tłumacz - Aleksander Lubina oraz Ślązak Roku 2006 - Leszek Jęczmyk. Pozostając w tematyce regionalnej, warto wziąć również udział w spotkaniu z Grzegorzem Płonką – wokalistą zespołu Ligocianie i autorem publikacji dotyczących Ligoty i Panewnik. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na muzyczno-poetycki wernisaż wystawy obrazów Janiny Partyki-Pojęty. Miłośnicy wojaży będą mieli okazję posłuchać dwóch różnych relacji z podróży do Nepalu (Nepal - królestwo wśród chmur, Nepal. Nie tylko Himalaje) , a amatorzy cyklu Wielokulturowy Śląsk porozmawiają z Arturem Jabłońskim – dziennikarzem, wiceprezesem Stowarzyszenia Osób Narodowości Kaszubskiej Kaszёbskô Jednota.

W październiku rozpoczyna się w MBP nowy cykl spotkań Nie-zwykli, którego gośćmi będą osoby, które mimo różnych dysfunkcji i trudności życiowych, prowadzą aktywny tryb życia
i odnoszą sukcesy na wielu jego płaszczyznach. Pierwszym gościem będzie Krzysztof Wostal – głuchoniewidomy podróżnik, działacz społeczny, wiceprzewodniczący Zarządu Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym, prezes Instytutu Edukacji i Rozwoju ALFA PRIM i laureat tytułu Lodołamacz Specjalny w konkursie Lodołamacze 2015.

Gośćmi Biblioteki będą również poczytni autorzy - Magdalena Knedler, autorka cyklu powieści o Komisarz Annie Lindholm, Marian A. Nocoń, autor książek „Wszystko się zmienia”, „Czarna biel” oraz „Artefakt umysłu” a także Wojciech Dutka, autor powieści historycznych oraz kryminałów „Lunatyk” i „Czarna pszczoła”. Miłośników twórczości Edwarda Stachury zachęcamy do wzięcia udziału w prelekcji dr. Dariusza Pachockiego
z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, edytora i znawcy dzieł poety.

Bibliotekę odwiedzą również znany dziennikarz radiowy i telewizyjny, wydawca i redaktor naczelny portalu Silesion.pl – Kamil Durczok oraz Iwona Zapart  - prezes katowickiego oddziału Federacji Konsumentów, która opowie o tym, jakie prawa przysługują konsumentom i w jaki sposób ustrzegać się przed nieuczciwymi praktykami sprzedawców.

Tradycyjnie już, pierwsza sobota miesiąca, to w Filii nr 14 kiermasz książek antykwarycznych w bardzo atrakcyjnych cenach. Każdy mól książkowy znajdzie coś dla siebie.

Dzieci również nie mogą narzekać na brak atrakcji. W październiku w odwiedziny wpadną do Biblioteki ulubieni autorzy najmłodszych czytelników – Anna Onichimowska, autorka wierszy dla dzieci, Tomasz Samojlik – przyjaciel przyrody i dzikich zwierząt, a także Eliza Piotrowska, autorka i ilustratorka wielu książek dla dzieci.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzeń odbywających się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach dostępne są na stronie internetowej Biblioteki: www.mbp.katowice.pl oraz pod numerem telefonu Działu Promocji: 322 546 098, wew.112.

Wstęp na wszystkie wydarzenia organizowane przez MBP jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Sponsorzy w 2017 roku