wydarzenia dla dorosłychwydarzenia dla dzieciwystawy

wydarzenia dla dorosłychwydarzenia dla dzieciwystawy

Wrzesień w Bibliotece 2017

plakat promujący

Serdecznie zapraszamy we wrześniu do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach. Nadchodzący miesiąc zapowiada się niezwykle ciekawie.

W sobotę 2 września kiermasz książki antykwarycznej wyjątkowo odbędzie się w scenerii plenerowej - podczas Narodowego Czytania w Parku Kościuszki. Oprócz czytania fragmentów Wesela Stanisława Wyspiańskiego przez zaproszonych Gości, podczas Narodowego Czytania, będzie można wziąć udział w warsztatach artystycznych Super folklor, zaszyć się z książką w Czytelni Pod Sówką lub też zbadać twórczość Stanisława Wyspiańskiego oglądając wystawę jego dorobku literackiego.

Bibliotekę w plenerze będzie można również spotkać podczas Dni Dębu, zorganizowanych przy MDK Koszutka, Filia „Dąb”. Załoga filii nr 17 przygotowała na tę okazję strefę małego planszówkowicza, zagadki, quizy i niespodzianki dla dzieci oraz kiermasz książek (Amfiteatr).

Powakacyjne spotkania z podróżą proponuje Małgorzata Kaczor, która opowiadać będzie o ziemi z pogranicza kultur – Autonomii Palestyńskiej. Ponadto odbędzie się kolejne spotkanie z przyjacielem Jerzego Kukuczki Ignacym Nendzą, himalaistą, członkiem Klubu Wysokogórskiego w Katowicach. We wrześniu czeka nas również relacja z podróży do Ugandy - o przygodzie na kontynencie afrykańskim opowie Marcin Kupczak, autor bloga Hanys on tour.

Niewątpliwie nutka dreszczyku pojawi się podczas spotkania z Anną Kańtoch, która opowiadać będzie o swojej najnowszej powieści kryminalnej Wiara.

W rytm muzyki rozrywkowej i filmowej porwie z koncertem na pożegnanie lata zespół Estetique Brass Quartet w składzie: Dariusz Tkaczyk – trąbka, Michał Wochal – trąbka, Wiktor Tukaj – waltornia, Michał Nejman – puzon.

Wrzesień to również czas licznych wystaw, z których każda dotyczyć będzie innej tematyki. Zachęcamy do obejrzenia wystawy fotografii z eksploracji obiektów opuszczonych i zapomnianych grupy Urbex Siemianowice. Zapraszamy do wzięcia udziału w jej finisażu, podczas którego twórcy opowiedzą o projekcie Zobaczyć zapomniane.

Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Centrum Polsko – Niemieckie w Krakowie, oglądać będzie można wystawę Jestem stąd. Polska wielu narodów poświęconą historii, kulturze oraz dniu dzisiejszemu mniejszości narodowych i etnicznych mieszkających w Polsce.

Architektoniczne portrety Henryka Buszki do zobaczenia na wystawie zwieńczającej twórczość architekta - Twórcy Śląskiej Architektury. Portrety. Henryk Buszko. Wystawa została przygotowana przez Bibliotekę Śląską w ramach projektu "Twórcy Śląskiej Architektury. Portrety", we współpracy z Miastem Nowy Targ oraz Podhalańską Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nowym Targu.

Serdecznie zapraszamy do Biblioteki!

Sponsorzy w 2017 roku