wydarzenia dla dorosłychwydarzenia dla dzieciwystawy

Plakat promujący

ALE HISTORIA...

Turniej Czytelniczy

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach oraz Wydawnictwo Nasza Księgarnia zapraszają do wzięcia udziału w Turnieju Czytelniczym „Ale historia…”.

Turniej oparty jest o serię powieści Ale historia… Wydawnictwa Nasza Księgarnia, w skład której wchodzą trzy książki autorstwa Grażyny Bąkiewicz: „Mieszko, ty wikingu!”, „Kazimierzu, skąd ta forsa?” oraz „Jadwiga konta Jagiełło”. Organizowany z myślą o uczniach klas 4 i 5 szł podstawowych, turniej pomaga szerzyć ideę nauczania historii Polski w sposób atrakcyjny i ciekawy.

Do uczestnictwa w Turnieju Czytelniczym zapraszamy maksymalnie 20 trzyosobowych drużyn, składających się z uczniów szkół podstawowych, będących również czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach.

Zgłoszenia drużyn chcących wziąć udział w turnieju przyjmowane są od 6 czerwca do 20 września br. pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Turniej odbędzie się 9 października 2017 r., w godz. 10.00-13.30, w Filii nr 14, przy ul. Piastów 20, Katowice-Os. Tysiąclecia.

W jury zasiądą Grażyna Bąkiewicz oraz dwoje pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach.

Przebieg turnieju:

I tura pytań konkursowych – pytania i odpowiedzi

II tura pytań konkursowych – zadania rebusowe i opisowe

III tura pytań konkursowych – pytania i odpowiedzi

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród

Spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz

Jeśli mają Państwo pytania związane z Turniejem Czytelniczym Ale historia… prosimy o kontakt z działem promocji pod nr. tel. 322 546 098, wewn. 112 lub 121 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Sponsorzy w 2017 roku