wydarzenia dla dorosłychwydarzenia dla dzieciwystawy

wydarzenia dla dorosłychwydarzenia dla dzieciwystawy

Wyobrażenie

.plakat promujący

W ramach współpracy zawiązanej pomiędzy naszą Biblioteką a Śląską Jednostką Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym powstała kolekcja niesamowitych zdjęć zatytułowana „Wyobrażenie”.

„Wszyscy mamy potrzebę poznawania świata, różni nas tylko sposób jego doświadczania”. Zdjęcia, które Państwu prezentujemy, pokazują różne aspekty poznawania świata przez osoby głuchoniewidome. Śląska Jednostka Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym dzięki pracy świetnych wolontariuszy, wspomaga osoby głuchoniewidome w poznawaniu tego, co nas otacza. Począwszy od codziennych czynności, skończywszy na podróżach czy sportach ekstremalnych.

Wystawa „Wyobrażenie” pokazuje, w jaki sposób poznaje się świat różnymi zmysłami - nie ograniczając się tylko do jednego, wybranego aspektu doświadczania rzeczywistości.

Wernisaż wystawy odbył się 20 czerwca w Filii nr 14, a sama wystawa towarzyszyła Żywej Bibliotece/Human Library Katowice

Wernisaż był tłumaczony na język migowy. Osoby niewidome i niedowidzące zwiedzały wystawę w towarzystwie osoby która opowiadała o tym, co na zdjęciach się znajduje - było to "oprowadzanie dla osób niewidomych i słabowidzących z audiodeskryptorem".

Poniżej zaproszenie w języku migowym

Sponsorzy w 2017 roku