wydarzenia dla dorosłychwydarzenia dla dzieciwystawy

wydarzenia dla dorosłychwydarzenia dla dzieciwystawy

Biblioteka w plenerze

Plakat promujący

Czerwiec rozpoczyna letni sezon pikników i festynów. Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach również organizuje plenerowe zabawy. Szczególnie serdecznie chcemy zaprosić czytelników, tych najmłodszych i tych starszych, do wzięcia udziału w trzech imprezach przez nas organizowanych.

Już w pierwszy piątek czerwca (2.06, godz. 16.00-18.00, Filia nr 26, ul. Samsonowicza 26) zapraszamy do wspólnego świętowania XVI Tygodnia Czytania Dzieciom – Cała Polska czyta dzieciom i Murcki też! Wśród szykowanych atrakcji m.in. Wesoły świat Jana Brzechwy, wspólne czytanie na trawie, pokazy taneczne w wykonaniu przedszkolaków oraz bańki mydlane, zabawy masą sensoryczną, hokej na trawie czy minigolf literacki.

Mieszkańców Podlesia i okolic zapraszamy na VI Festyn Biblioteczny Rycerze i damy dworu (25.06, godz. 15.30, Filia nr 28, ul. Uniczowska 36). Gośćmi festynu będzie Bractwo Rycerskie Chorągwi i Rycerstwa Ziemi Śląskiej, które poprowadzi warsztaty tańca średniowiecznego oraz zabawy plebejskie, a także zorganizuje pokaz walk i turniej rycerski. Zachęcamy do przyłączenia się do zabaw literackich dla całych rodzin, a także do wzięcia udziału w konkursie na najciekawsze przebranie nawiązujące do tematu imprezy.

Z kolei na Osiedlu Tysiąclecia odbędzie się Piknik w Ogrodzie Słów (23.06, godz. 14.00-18.00, Filia nr 14, ul. Piastów 20). Młodzi miłośnicy literatury będą mieli okazję zakupić książki antykwaryczne w atrakcyjnych cenach, wziąć udział w warsztatach plastycznych z Wyd. Debit czy poczytać świetne książki w Czytelni pod Sówką. Odwiedzi nas również Żółw Franklin, którzy towarzyszyć będzie dzieciom podczas warsztatów i który chętnie zapozuje z nimi do zdjęć. Na zakończenie imprezy, o godz. 17.00, odbędzie się spotkanie z Konradem Kruczkowskim, autorem książki „Halo Tato. Reportaże o dobrym ojcostwie”, na które serdecznie zapraszamy tych młodszych, i tych starszych czytelników. Spotkanie tłumaczone będzie na język migowy.

Wstęp na wszystkie imprezy organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Katowicach jest bezpłatny. Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.mbp.katowice.pl. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy, do zobaczenia!

Sponsorzy w 2017 roku