Ferie z Książką 2018

Druga Ruda Mithrilu "W kopalniach Morii"

plakat promujący

Liczne zastępy krasnoludzkich specjalistów wiele długich miesięcy spędziły na rozmaitych próbach i odwiertach. Pracując w pocie czoła całymi dniami, nie dbali o deszcz, chłód, palące słońce i stada goblinów, czające się za wystającymi skałami. Gdy wydawało się, że ich wysiłki spełzną na niczym, nagle podniósł się krzyk: "Znalazłem!" Wszyscy ruszyli w kierunku głosu. Ich oczom ukazały się wielkie wrota, znane z legend, rozpalające myśli i śniące się po nocach. Wrota do Królestwa Durina i kopalni Morii.

Konwent Fantastyki Druga Ruda Mithrilu: W kopalniach Morii to dwudniowa impreza łącząca fanów, sympatyków i miłośników fantastyki, odbywająca się w Rudzie Śląskiej. Zorganizowane przy współpracy Stowarzyszenia Klub Fantastyki „Ruda Mithrilu” z Rudy Śląskiej oraz Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej, wydarzenie jest kierowane nie tylko do tych, którzy z fantastyką są za pan brat, ale też do tych, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki, a nawet tych, którzy dotychczas tylko o fantastyce słyszeli. Konwent, który już po raz drugi odbędzie się w Rudzie Śląskiej, został zaplanowany na 28 i 29 stycznia 2017 roku i od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem. W programie imprezy, bowiem, organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie zarówno wystąpień i prelekcji znanych pisarzy polskiej fantastyki, cosplayerów i osób ze świata kultury czy mediów, ale też każdy będzie miał szansę wystąpić na scenie, wziąć udział w wielu konkursach i zabawach oraz zdobyć dla siebie trochę mithrilu.

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach bierze udział w konwencie. W programie przygotowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną znajdą się m.in. kiermasz książek fantasy, prelekcje na temat gier planszowych wartych poznania, prezentacja popularnych tytułów literatury grozy, baśni i horrorów oraz prezentacja książek polecanych do czytania dzieciom (28,29 stycznia 2017 r., Miejskie Centrum Kultury im. H. Bisty, ul. Niedurnego 69, Ruda Śląska).