Ferie z Książką 2018

Lato z Książką - 2016

LATO

W poszukiwaniu Lailonii… czyli „Lato z Książką” w wydaniu myślicieli i dzieci.
Filozoficzna podróż w czasie w poszukiwaniu odpowiedzi na…

Podczas akcji „Lato z Książką” zajmiemy się sztuką zadawania właściwych pytań we właściwym czasie. Udowodnimy ważność czytania i poszukiwania wartościowych książek.
Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach, jak co roku przygotuje spotkania z pisarzami i ilustratorami, warsztaty, gry literackie i spacery tropem ważnych słów. W tym roku w roli głównej to Dzieci Filozofują! Będziemy poszukiwać najważniejszego w Bibliotece, przyrodzie, w mieście. Naszymi przewodnikami po świecie pytań będą: Oscar Brenifier, Leszek Kołakowski, Michel Piquemal. Pobudzamy wyobraźnię!

„Lato z Książką”
5 lipca – 25 sierpnia 2016 r.
wtorki, środy, czwartki
godz. 11.00-14.00

W  lipcu i sierpniu W poszukiwaniu Lailonii…wyruszyć można z filiami:

Spotkania w lipcu odbywają się w filiach:

Spotkania w sierpniu odbywają się w:

Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Organizator nie zapewnia biletów komunikacji miejskiej oraz biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Na zajęcia obowiązują zapisy oraz pisemna zgoda rodziców (Pobierz formularz)

Harmonogram imprez w lipcu

Harmonogram imprez w sierpniu

Ważne: prosimy rodziców o wcześniejszy kontakt z filią organizującą zajęcia, w celu uzgodnienia szczegółów dot. godziny zbiórki dzieci.

Biblioteka zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w harmonogramie zajęć - aktualne informacje dostępne są w filiach.

Zapraszamy do fotogalerii "Lata z Książką 2016"

"Lato z Książką" sponsorują:

mala kurkacedpapilonzakamarkiwydawnictwo media rodzinawilgaalegoria mdmgranna

Zaiste Dzieci Filozofowały! Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pobudzenia wyobraźni podczas poszukiwań Lailonii.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w akcję Lato z Książką, a w szczególności wydawnictwom: Dom Wydawniczy Mała Kurka/ Publishing House Mala Kurka, Centrum Edukacji Dziecięcej, Publicat S.A. Grupa Wydawnicza, Wydawnictwo Zakamarki, Media Rodzina, Wydawnictwo Wilga, Wydawnictwo Alegoria, Grupa M-D-M.