wydarzenia dla dorosłychwydarzenia dla dzieciwystawy

wydarzenia dla dorosłychwydarzenia dla dzieciwystawy

Budżet Obywatelski 2018

bo 2016 mbp

Po raz kolejny mieszkańcy Katowic mają możliwość wzięcia udziału we współdecydowaniu o wydatkach publicznych w mieście. Budżet Obywatelski 2018 wynosi 24 521 598 zł, z czego 21 372 883 zł przeznaczono na zadania lokalne, a 3 148 715 zł na zadania ogólnomiejskie.

Dzięki Państwa wsparciu w latach poprzednich, udało się nam zrealizować większość bibliotecznych projektów – w 2015 roku, dzięki zaangażowaniu naszych Czytelników, otrzymaliśmy ponad 650 tys. zł., w 2016 roku była to kwota 651 550 zł, natomiast w 2017 – 438 tys. zł. Dzięki otrzymanym funduszom wzbogaciliśmy księgozbiór o nowe książki i audiobooki, zakupiliśmy nowoczesny sprzęt multimedialny do dyspozycji czytelników, przeprowadziliśmy drobne remonty, w kilku filiach udało się nam uatrakcyjnić przestrzeń dla najmłodszych czytelników. Kąciki malucha są teraz przytulne i zachęcają do spędzania czasu z bajką w Bibliotece.

Podsumowanie zakupów edycji 2016 przedstawia poniższa infografika

bo 2016 infografika podsumowanie

Jak w latach poprzednich, także i w tym roku zachęcamy Państwa do składania projektów wspierających działalność Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach. Projekty składać można do 12 maja br. Szczegółowe informacje na temat całego procesu – od złożenia projektów zadań, poprzez ich weryfikację aż do głosowania, znajdują się na stronie www.bo.katowice.eu
Nasza Biblioteka to prężnie działająca instytucja; organizowane przez nas spotkania, wystawy, warsztaty oraz inne akcje popularyzujące literaturę i kulturę cieszą się ogromnym powodzeniem. Chcemy wzbogacić i jeszcze bardziej uatrakcyjnić ofertę kierowaną do czytelników w każdym wieku. Uda się to jedynie dzięki Państwa wsparciu, o które serdecznie prosimy.

BO Biblioteka liczy na Twój głos!

Sponsorzy w 2017 roku